Genel Haberler

Alex Ferguson’un Oyun Planları

Bugün şans eseri, futbol oyuncularına oyun planı bilgilerini sunma temasını ele alan iki farklı makaleyle karşılaştım. İlki, Manchester United yöneticisi Alex Ferguson hakkında bir haberdi. İşte konuyla ilgili bazı düşünceleri …

“Rakiplerimin bir veya iki oyuncusu üzerinde yoğunlaşma eğilimindeyim – en etkili olanlar. Tüm serbest vuruşları alan adam kim? Her zaman topun içinde olan adam kim? Herkesi teşvik eden kim? Geri kalan zamanlarda kendi takımımıza konsantre oluyorum. Cuma günü oyuncularımızı rakiplerimizin video analizine götürüyoruz: güçlü yönleri, zayıf yönleri, sabit taşları, takımlarının ne olabileceği vb. Sonra Cumartesi günü onlara daha kısa bir versiyon daha verebiliriz – sadece önceki günün bir özetini. ”

Ayrıca devre arasında takımla konuşmaktan bahsetti.

“Tünelden içeri girmenizle hakemlerin sizi tekrar sahaya çağırması arasında belki sekiz dakika var, bu yüzden zamanı iyi kullanmak çok önemli. Kazandığınızda her şey daha kolay: konsantre olmaktan, kayıtsız kalmamaktan ve ele alabileceğiniz küçük şeyler hakkında konuşuyorsunuz. Ama kaybettiğinizde, bir etki yaratmanız gerekeceğini biliyorsunuz. ”

Bugün, spor dışı alanlardan uzmanlar tarafından bazı ifadelerinin analiz edildiği bir takip makalesi yayınlandı.

İkinci makale, klasik İngiliz tabloid tarzındaki bir makaleden çok bir ifşa niteliğindeydi. Ancak Chelsea’nin son Dünya Kulüpler Kupası finalinden önce aldığı ve Brezilya için Corinthians’a karşı kaybettikleri oyun planlarını yayınladılar. İşte buradalar. İsim yerine yüzlerin kullanılmasını seviyorum, ancak aksi takdirde teknoloji biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu