Kar Voleybolu

Avusturya kar voleybolunun simgesi: Florian Schnetzer

Florian Schnetzer, şüphesiz Avusturya kar voleybolunun ikonik yüzü. Neredeyse on yıl önce Wagrain-Kleinarl’ın Alp yamaçlarında başladığı andan itibaren yeni disiplini geliştirmenin ayrılmaz bir parçası oldu.

Florian Schnetzer, Wagrain’deki kar voleybolu turnuvasını öğrendiğinde bundan sekiz yıl önceydi. Resimler ve videolar gerçekten eğlenceli görünüyordu, bu yüzden kendisi de bunun bir parçası olmak istedi. İlk andan itibaren gerçekten sevdi ve keyif aldı, bu yüzden oynamaya devam etti. Kar üzerinde birkaç yıllık deneyimden sonra, bunun hala harika bir spor ve çok eğlenceli olduğunu düşünüyor. Ve deniz seviyesinden iki bin metre yükseklikteki panorama ile, bunun eşsiz bir şey olduğunu düşünüyor.

Florian Schnetzer’e göre Avusturya’da artık herkes kar voleybolunu tanıyor. Başlangıçta şüphe ile yaklaşan pek çok şüpheci vardı, ancak sporun nasıl geliştiğini gördükçe, giderek daha fazla oyuncu sisteme dahil oldu.

Ona göre plaj ve kar voleybolu birbirlerinden tamamen farklı. Karda yüzey kaygan, bu yüzden iyi bir koordinasyona sahip olmak ve bu koşullarda iyi hareket edebilmekle ilgili. Top kontrolü de çok önemli.

Florian Schnetzer, kar voleybolunun Avusturya ve tüm dünyada daha da gelişme potansiyeli olduğu düşüncesinde. Birçok farklı ülke sporu geliştirmeye başlıyor ve en önemlisi, eğer Olimpiyat hayalimizi sürdürmek istiyorsak kar voleybolunun sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada oynanıyor olması şart.

Sporun gelişmesinde gerçekten tek bir kişi, Martin Kaswurm ve şirketi Chaka2 çok önemli bir rol oynuyorlar. Harika etkinlikler düzenlemede ustadırlar ve insanları kar voleybolunu kutlamaya ve sevmeye nasıl dahil edeceklerini bilirler. Büyük etkinlikler düzenlemek, sporu geliştirmenin doğru yoludur.

Florian Schnetzer’e göre Avusturya, en iyi kış sporları ülkelerinden biri olarak biliniyor. Kar, her Avusturyalı için gerçekten önemli bir şey, bu nedenle ulusal kültür ile kar voleybolu arasında doğal bir bağlantı vardır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu