Genel HaberlerManşet

Başarılar Ahmet Oğuzhan Ünal

Aziz Yener başkanlığındaki Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’nun göreve gelmesinden itiabren dikkat çeken en büyük özelliklerden biri olan Anadolu’daki hakemlerin deneyimlerinin hem yurt içinde hem de yurt dışında artması çalışmalarının bir örneği daha…

Erzincan Bölgesi Ulusal Voleybol Hakemlerinden Ahmet Oğuzhan Ünal, U18 Erkek Milli Takımımızın da yer alacağı 10-12 Ocak 2020 tarihleri arasında Bulgaristan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 2020 CEV 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri Balkan Şampiyonası 1. Raunt maçlarında ülkemizi temsil edecek.

2005 Yılında başlayan hakemlik kariyerinin son iki sezonunda AB Klasman olarak Vestel Venus Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’nde görev yapmaya başlayan 34 Yaşındaki hakem, bu kez yurt dışında ülkemizi temsil edecek.

Sekiz yıl profesyonel olarak çeşitli takımlarda voleybol oynayan ve bu dönemde Polis Milli Takımı ile Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasında ülkemizi oyuncu olarak temsil etme başarısı gösteren Ahmet Oğuzhan Ünal, bu kez hakem olarak görev yapacak.

Ahmet Oğuzhan Ünal’a 2020 CEV 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri Balkan Şampiyonası 1. Raunt maçlarında başarılar dileriz.

Voleybol Aktüel

 

Ahmet Oğuzhan ÜNAL Kimdir?


19 Nisan 1986 Niksar / Tokat doğumludur. 2008 Yılında On Dokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirdi.  Niksar Belediyespor, Samsun Polisgücü, Erbaa Gençlik, Çarşamba Devlet Hastanesi, Sakarya Ada Spor takımlarında voleybol oynadı. 2013 Yılında Almanya Frankfurt’ta gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasında, Polis Milli Voleybol takımında oynayarak ülkemizi temsil etti.
2005 Yılında Voleybol Aday Hakemi olarak kariyerinde 2015 Yılında Ulusal Voleybol Hakemi oldu. 2015 Yılından bu yana Erzincan Bölgesi’nde görev yapmakta olan Ünal, evli ve 2 erkek çocuk sahibidir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu