1. LigErkeklerGenel HaberlerLiglerManşet

Bir voleybol hikayesi de Erzin’de yazılıyor

TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi takımlarından Hatay temsilcisi Yurt Grup Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Voleybol Takımının maçlarını oynadığı Erzin Spor Salonu’nun zemin ve protokol tribünü yenileme çalışmaları tamamlandı.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sağılığında ülke topraklarına katmak için büyük önem verdiği ancak ana vatana katılması Atamızın ölümünden sonra gerçekleşen Hatay ilimizin en kuzeydeki ilçesi olan Erzin, salon sporlarındaki başarısı ile dikkatleri çekmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz sezon TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi’nde yenilgisiz şampiyon olarak yükseldiği 1.Lig’de en genç kadro ile mücadele eden ve Erzin’in ulusal markası haline gelen Erzin Yeşilkent Spor Kulübü, bu sezon Yurt Grup’un sponsorluğunda mücadelesine devam ediyor. Kulüp başkanı ve aynı zamanda takımın Başantrenörü olan Güntaç Yılmaz, büyük bir özveri ile kulüp ve Erzin gençliği için voleybol çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Erzin’in tanıtımına vakit ayırıyor.
Güntaç hoca, zemin ve protokol tribünü yenilenmesinin tamamlanması konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi.
‘Erzin, salon sporları anlamında çok ismini duyuran bir ilçe değildi. Bizler özellikle gençlerimizin salon sporlarına olan ilgisini arttırmak amacıyla kurduğumuz kulübümüzü bir sonra en üst seviyede yer alma arzumuz ile birleştirince kendimizi çok daha fazla çalışma programı içinde bulduk. Halen 1.Ligin en genç takımı ile ve Erzinli gençlerimizin de yer aldığı kadro ile mücadele ediyoruz. Özellikle 1.Lige çıkarken ve bu sezon yer aldığımız 1.Lig’de gerçekten çok büyük maddi sıkıntılarla karşılaştık. Rakiplerimizin neredeyse onda biri bütçe ile yapılanmamızı sürdürüyoruz. Amacımız Erzinimizin Erzinli gençler ve voleybol ile tanıtılmasını sağlamak. Bu bakımdan halkımızın, esnaflarımızın, şirketlerimizin desteğini alıyoruz. Bugün geldiğimiz noktaya ulaşmamızda bizlerden desteğini esirgemeyen Erzin halkına ve esnaflarımız ile Yurt Grup’a teşekkür ederim. Ayrıca önümüzdeki haftadan itibaren maçlarımızı yenilenen salonumuzda oynayacağız. Her şeyden önce Erzin gibi ilçeye böylesine güzel bir tesis kazandıran, yeni tesislere sahip olmamızda ve var olan tesislerimizin modern bir çehreye kavuşmasında ve başarılarımızın arkasındaki önemli gücümüz ve destek kaynağımız olan Hatay Valimiz Sayın Rahmi DOĞAN, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Muhammet Cemil ŞENSÖZ ve Erzin Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Hanifi DEMİRKIRAN’a ilçemiz ve sporcularımız adına sonsuz teşekkürlerimizi sunar, ortaya koyacağımız tüm projelerimizde yanımızda görmekten onur duyarız.’

Böyleydi                                                            Böyle oldu

Voleybol Aktüel olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi Voleybol, Anadolu’da bir başka güzel!

Bugün artık 1.Lig’de Erzin hikayesi duyulmaya başladı. Umudumuz ve dileğimiz; bu hikayenin sonu da Efeler Ligi olsun.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu