Köşe YazarlarıManşet

Biz bu takımı neden bu kadar çok sevdik?

Ajans Spor’da Burhan Can TERZİ’nin Filenin Sultanları için kaleme aldığı Biz bu takımı neden bu kadar çok sevdik? başlıklı yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Neden bu kadar çok sevdik?

Belgrad’da Sırbistan – Türkiye maçını yerinden takip eden Ajansspor Muhabiri Burhan Can Terzi, Filenin Sultanları’nın neden tüm ülke olarak sevildiğini kaleme aldı.

Neden bu kadar çok sevdik?

Burhan Can TERZİ

Bir maç için günler öncesinden saat saymayı çok özlemiştik.

Bir maç için sokaklarda dev ekranlar kurulmasını vatandaşlarımızın müsabaka sırasında heyecanını beraber yaşamasını görmeyi çok özlemiştik.

Hep beraber Türkiye Türkiye diye bağırmayı çok özlemiştik.

Biz bu takımı neden bu kadar çok sevdik?

Her şeyden önce mütevazılar. Kibirli değil, doğallar. Mutlular; oynayan da mutlu, az süre alan da mutlu. Hatayı sahipleniyorlar, birbirlerini suçlamıyorlar. Güçlüler. Kim olursa olsun, çekinmiyorlar. En zor anda bile mücadeleye bırakmıyorlar, umut aşılıyorlar. Geriye bakıp takılı kalmıyorlar, yeni bir sayfa açıyorlar.

Evet tahmin ettiniz A Milli Kadın Voleybol Takımımızdan bahsediyorum. Belki de EURO 2008’den beri bir takıma ilk defa bir bu kadar aşık olduk.

Şampiyon olamadık ama şampiyonluktan çok daha değerli tohumlar ekti kadınlarımız bir yaz boyunca. Verdikleri enerji, oluşturdukları sinerji, gelecek kuşaklara umut oldu. Birçok çocuk ben de Eda ablam, ben de Ebrar ablam gibi olacağım diye hayal kuruyor. Birçok veli, Filenin Sultanları sayesinde çocuklarını spora yönlendiriyor.

Çocuklar seni idol olarak seni seçiyorsa, insanlar seninle mutlu olup seninle üzülüyorsa, insanlara dertleri unutturup heyecanlandırıyorsan daha büyük ne başarabilirsin? Hiçbir madalya sizlerin yaşattığı duygulardan, açtığı yolsan daha değerli değil. Yürekten teşekkürler Filenin Sultanları.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu