1. LigKadınlarLigler

Bolu Belediyespor Başkanı Sinan Barut’tan açıklamalar…

Bolu Belediyespor Kulübü Başkanı Sinan Barut kulübüyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Başkan Barut açıklamalarında şunları söyledi;

“HALKIMIZI SALONLARA ÇEKMEK İSTİYORUZ”
Bolu Belediyespor bildiğiniz gibi sadece bir veya iki branşta değil 2000-2500 sporcusuyla toplam 16 branşta büyük bir özverili ile çalışmalarına devam ediyor. Sporcularımızdan Allah’a şükür hepsi çok iyi yerlerde olmayı başarmak için sabah akşam antrenmanlar yapıyorlar. Bolu’yu da en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Herkesin izlediği üzere milli takıma oyuncular gönderiyoruz. Artık kapalı spor salonunda neredeyse stadyum gibi dolmaya başladı. Hatta ben bazen Boluspor’lu yöneticilerle şakalaşıyorum ‘’ben salonu sizden daha fazla dolduracağım diye’’. İnsanları salon sporlarına bireysel sporlara daha fazla ilgililerini çekmek ama en önemlisi de Bolunun adını Bolu Belediyespor’un adını tüm Türkiye’ye duyurmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tabi çalışırken de en büyük sıkıntımız daha fazla sponsor desteği bekliyoruz daha fazla maddi destek bekliyoruz. Gelirimizin büyük bir kısmı belediyeden gölcükten desteklense dahi verilse dahi hem daha önceki borçları ödeme konusunda hem de daha iyi yerlere ulaşmak daha iyi kaliteli hizmet vermek için çocuklarımıza sponsorlarımızdan iş adamlarımızdan desteklerini bekliyoruz.

VOLEYBOL TAKIMIZI DESTEKLEYEN TARAFTARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Karşıyaka bizim için manevi değeri çok daha önemli bir maçtı. Şöyle; biz Karşıyaka’ya gittiğimiz zaman naoş bir seyirciyle karşılaştık. Çok daha baskılı bir seyirciyle karşılaştık bizde bunun karşıtını verebilmek için Karşıyaka’yı evimizde yenebilmek için bir seyirci topluluğuna ulaştık ve bu senenin en fazla izlenen maçı oldu. Şuna da inanıyorum bu senenin en zevkli maçı oldu. Çok büyük bir mücadeleye sahne oldu. Zaten sıralama da Karşıyaka üç, biz dördüncüydük. Maçı alarak biz üçe çıktık onlar dörde indi. Karşıyaka gibi köklü bir kulübe bu şekilde 3-0’ lık skorla hezimete uğratmak bizim için çok güzel bir anı olarak yerleşti. Bizim için seyirci çok önemli… Özellikle salon sporlarında oyuncuyu baskı altına alabilmek için kendi oyuncumuza daha fazla moral ve enerji verebilmek için mutlaka seyirci desteğine ihtiyacımız var. Biz ilk başta altı maçlık bir seri ile başladık daha sonra şansızdık. Dediler ki ‘’Bolu Belediyesor voleybol takımı düşüşe geçti artık böyle oldu şöyle oldu’’ dediler. Bunun en büyük sebebi ana kadroda bulunan 4 oyuncumuzun sakatlanması, iki tane oyuncumuz ilk 6 da oynayan banko oyunculardı. 2 oyuncumuzun çapraz bağları koptuğu için seneyi kapattılar. Bir tane oyuncumuz parmağından ameliyat oldu. Şimdi Kaptanımız Burcu da kasık yırtığı oldu. Bir tane oyuncumuzda parmağı kırıldı ameliyat oldu. Maalesef ki bir şansızlık dönemimiz oldu. 4-5 maçtan sonra tekrardan transferler yaptık. Ama inanın bu transferler diğer oyuncularımızın transferlerin çok altında çok cüz’i miktarda voleybol takımını ayakta tutuyoruz. Eğer iddaa gelirleri veya dışarıdan başka gelirlerimiz, deplasman sponsorluklarımız olmasa voleybol takımı çok büyük sıkıntı çekecekti. Ama biz bunların hepsini tek tek aşmaya başlıyoruz ve cüz’i ücretlerde iyi transferler fayda getirecek transferler yapmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte de her maçta özellikle iyi maç olsun kötü maç olsun fark etmiyor. Biz seyir zevki güzel maçlar çıkartmaya çalışıyoruz. Bütün spor severleri, ailelerimizi voleybolu seven salon sporları ilgi veren tüm taraftarlarımızı bekliyoruz. Özellikle taraftar gruplarımıza değinmek istiyorum Yarenler olsun Cadde 14 olsun diğer taraftar gruplarımız olsun bize çok güzel destek veriyorlar. Hepsine buradan salonu dolduran bütün genç arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum.

“BORÇLARIMIZ AZALDIKÇA DAHA ÇOK ALANDA GENÇLERİMİZE SPOR ALANLARI AÇACAĞIZ”
Hentbol takımımızda 2.ligde devam ediyor. Mücadelesine 6 maçlık bir galibiyet serisi yakaladılar. Hepsiyle gurur duyuyorum tebrik ediyorum . Onların bu başarıları bizim onlara daha fazla destek olmamızı yol açacak az önce dediğim gibi cüz’i bütçelerle büyük işer yapmaya çalışıyoruz ama bütün branşlarda maalesef katkı sağlayamıyoruz. Biraz daha rahatladıkça eski borçları biraz daha kapattıkça bütün spor dallarına gerekenden fazla destek sağlayacağız. 3 milyon borç bizim için çok fazlaydı. Bu borçları biraz daha kapattıkça bütün spor dallarına gerekenden fazla destekleyerek maddi anlamda başarılı olacağımıza inanıyorum. Hentbol takımımızı da play-off’a kalıp üst lig için gerekli mücadeleyi vereceklerine inanıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu