Genel Haberler

Bosna’da Hazırlıklar Tam Gaz Devam Ediyor

Bosna Hersek Milli Olimpiyat Komitesi başkanı Izet Radjo, İkinci Başkanlar Marijan Kvesic ve Sinisa Kisic, ile Genel Sekreter Said Fazlagic, geçtiğimiz günlerde Bosna Hersek Voleybol Federasyonu temsilcileriyle bir toplantı yaptılar. Toplantının odak noktası, 2020 U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Final Turu için Hırvatistan ile birlikte yapacağı ev sahipliğine dair hazırlıklardı.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Alija Fatiç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Milutin Popoviç, Genel Sekreter Adnan Taliç ve Teknik Sekreteri Dino Beciragic voleybol ailesini temsil ettiler.
.
Bosna-Hersek Voleybol Federasyonu Başkanı, Olimpiyat Komitesine organizasyon ile ilgili bilgi verdi. Şampiyona,  Avrupa’nın ilk 12 milli takımının mücadelesine sahne olacak. Grup maçlarının bir kısmı, yarı finaller ve madalya maçları ikonik Zenica Arena’da yapılacak.

Radjo Bosna Hersek’in bu konudaki memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca böylesine önemli bir yarışmaya ev sahipliği yapmak ve Voleybol Federasyonu’nun yetenek ve yetkinliklerinde yardımcı olmak için Ulusal Olimpiyat Komitesine hazır olduğunu belirtti.

Ayrıca, Başkan Radjo, geçmişte Olimpiyat Komitesi ve Bosna-Hersek Voleybol Federasyonu’nun “Antrenörler için teknik kurslar” ve “Ulusal spor yapısının geliştirilmesi” gibi projelerin uygulanmasında mükemmel bir işbirliği geliştirdiğine dikkat çekti. NOC Başkanı, Olimpiyat spor federasyonlarına ulusal yarışmalar organizasyonunda ve spor ekipmanlarının sağlanmasında yardımcı olmayı amaçlayan Olimpiyat Komitesi tarafından tasarlanan yeni bir projeye ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bosna-Hersek Olimpiyat Komitesi liderleri, 2020 yazında gerçekleşecek tarihi etkinliğe hazırlıklarında Bosna-Hersek Voleybol Federasyonu’na başarılar dilediler. Daha önce, Balkan ülkesi – Sırbistan ile birlikte – 2013’teki U18 Erkekler Avrupa Şampiyonası Final Turuna Laktaši kentinde yapılan maçlarla ev sahipliği yapmıştı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu