Dünya

Brayelin Martínez’in Olimpiyat Rüyası 

Brayelin Martínez, Dominik Cumhuriyeti’nin daha önce Bethania De la Cruz’a ait olan yeni skor makinesi olarak ortaya çıktı.
Martinez, FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi’nde 2018 yılında 250 sayı ile en skorer ikinci oyuncu olurken 2019 da ise 258 sayı ile aynı sıralamada dördüncü sırada yer aldı. O, Santo Domingo’da yapılacak olan 2020 NORCECA Tokyo Voleybol Elemeleri’nde takımın en direkt oyuncularından biri.
2.01 metre boyundaki Martinez, skorer kimliğini  Olimpiyat Oyunları’nda gösterme fırsatını hayal ediyor.
“Voleybol Milletler Ligi, Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonasında oynadım, bu yüzden Olimpiyatlar kariyerimdeki tek eksik parça” dedi 197 sayı ile geçen yıl Dünya Kupası’nın en iyi üçüncü skoreri olan 23 yaşındaki Martinez.
Kendi sahamızda oynamak bize bilet için ekstra bir teşvik veriyor” diyor Brayelin. Kız kardeşi Jineiry (22 yaşında), Karayipler Kraliçesi olarak bilinen Dominik takımının başlangıç orta oyuncularından biri.
Martínez, Tokyo’ya bilet için yarışacak olan Meksika, Kanada ve Porto Riko takımlarına ve oyuncularına büyük saygı duyduğunu açıkça ortaya koyuyor.
“Geçmişte yaşayamazsınız ve her gün yeni bir gündür ve dışarı çıkıp performans göstermeniz gerekir” dedi. “İşimiz, hayranlarımız ve ailelerimizin önünde bileti kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak.”
Martínez, sayı açısından güçlü bir tandem oluşturmak için De la Cruz ile birleşecek. De la Cruz, 241 sayı ile 2019 VNL’nin en iyi beşinci skoreri olurken Dünya Kupası’nda 148 sayı ile dokuzuncu sırada yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu