Avrupa

Bu Aradan Sonra Voleybol Daha Güzel Olacak

Dünyanın bu zorlu zamanları geride bırakmasını ve hayatın normale dönmesini beklerken, durumla nasıl başa çıktıklarını ve hayranlarıyla ne tür bir mesaj paylaşabileceklerini anlamak için bazı yıldız oyuncularımıza ulaşıyoruz. Bu sohbete Egor Kliuka ile başlıyoruz, Fakel NOVY URENGOY’nin genç pasör çaprazı neslinin en etkileyici oyuncularından biri olarak öne çıkıyor. Kliuka, Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon ilk kez ACH Volley LJUBLJANA ve BERLIN Recycling Volleys ile kendi evinde oynadığı maçlarda iki MVP ödülü aldı.

“Şu anda Belarus’ta evdeyim. Bu fırsatı ailemi görmek için kullanıyorum ”diyor Kliuka. Rusya Voleybol Federasyonu’nun geçen Cuma günü ulusal ligini durdurmasının ardından daha fazla haber bekleyen Egor, elinden geldiğince hala çalışıyor. “Spor salonunda çalışmaya devam ediyorum, çünkü antrenman yapacağınız bir voleybol sahası bulmak artık sorunlu” diye itiraf ediyor.

Kliuka, geçen yaz ekibinin Saint Petersburg’daki kıtalararası bir elemeden üstün çıkarak Rusya’nın Tokyo 2020 Olimpiyatlarına katılımını güvence altına aldı. Ancak IOC dün Olimpiyatların 2021 yazında gerçekleşeceğini duyurdu. “Olimpiyatların ertelenmesi muhtemelen doğru karardır çünkü dünyanın dört bir yanından insanlar Tokyo’da bir araya geleceklerdi ve bu artık oldukça tehlikeli. Yine de, IOC’nin Olimpiyatları iptal etmediğinden ve bu yıl olmasa da Oyunların gerçekleşeceğinden memnunum. Bunu bir fırsat olarak görüyorum, böylece daha iyi hazırlanıp eski yaralanmaları iyileştirebiliyoruz ”diye devam ediyor Egor.

24 yaşındaki Rus yıldızı, tüm koşullara ve kısıtlamalara rağmen hayranlarını pozitif kalmaya davet ediyor. “İnsanların tecrit içinde ve voleyboldan uzakta geçirdiği bu zamanın faydalı olabileceğinden emin olalım. Sanırım işler yakında daha iyi olacak, bu yüzden panik yapmayın ve endişelenmeyin. Bu nedenle herkesi, olabilecek herhangi bir yaralanmayı tedavi etmeye ve  psikolojik açıdan da dinlenmeye davet ediyorum. Umarım yakında işimize ve günlük rutinlerimize döneceğiz. Eminim bu aradan sonra oyunumuz sadece daha iyi ve daha güzel olacak ”diyor Kliuka çok iyimserlikle.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu