Avrupa

Bulgar Voleybol Efsaneleri Scout Ligi’nde

Bir dizi efsane ismin önünde ve medyanın ilgisini çeken bir etkinlikte yeni seçilen Bulgaristan Voleybol Federasyonu Başkanı Lubomir Ganev, Scout  Ligi’nin üçüncüsünün organizasyonu için sözleşme imzaladı. İlgili  ortaklar Alexander Alexandrov ve “Play With Razvitie” vakfı olacak. 

Vladimir Nikolov, Plamen Konstantinov, Evgeni Ivanov, Mila Kyoseva ve Antonina Zetova Press Club Bulgaria’da düzenlenen törene katıldılar ve bu yıldızların bir bölümü Scout Ligi’nin ilk ikisiyle bağlantı kurdular. Bulgaristan’ın genç milli oyuncularından Georgi Tatarov da ligin ikinci sezonunda yarıştıktan sonra törene katıldı.

“Georgi, Scout Ligi’nin sonuç üretmesinin en iyi örneği” dedi Ganev. “Bu projenin işe yaradığının bir kanıtı.Scout Ligi, federasyonun ürettiği en iyi sosyal girişimdir. Tüm bunlar “ Play With Razvitie ” vakfı sayesinde gerçekleşti. Bay Alexandrov’un bize çok yardımcı olduğunu belirtmek zorundayım ve bunu yapmaya devam edecek. Scout Ligi’nin yenisi önümüzdeki baharda gerçekleşecek ve üç aşamadan oluşacak. Yarışmanın son aşamasında on iki takım yer alacak burada her Bulgar bölgesinde düzenlenen ana turdan grupların ilk iki’si yer alacak. Amacımız farklı şehirlerde eşleşmeler yapmak ve ilgi çekmek. Ligde 672 çocuk ve 48 koç yer alacak, her takım 14 oyuncu ve belli ki bir koçtan oluşacak. ”

Ganev, “Hala ev sahibi şehirleri seçmek zorunda olduğumuz için ortak aramaya devam ediyoruz” diye ekledi. “Belediyeler de büyük rol oynayacak. Eğitimler, maçlar ve otel konaklaması için en iyi koşulları sunanları seçmemiz gerekiyor. Her çocuk Bulgar Voleybol Federasyonu markasını ve “Play With Razvitie” vakfını gösteren bir setle oynayacak. Son turnuvadaki maçlar federasyonun YouTube Kanalı’na kaydedilecek ve yayınlanacaktır. Böylece katılımcılar arkadaşlarını davet edebilecek ve becerilerini gösterebilecekler. Sonunda, Bay Alexandrov’un gerçek bir spor patronu olduğunu ve sözleşmenin federasyon için kilit bir sözleşme olduğunu eklemek isterim. Amacımız Voleybol’u taraftarlar, medya ve ortaklar için daha çekici bir ürün haline getirmektir. Bu sebep ve diğer tüm görevler pandemi sırasında bile günlük görevlerimizin bir parçası oldu. ”

“ Ligin ikincisinden hemen sonra üçüncü, dördüncü ve beşinci olanı yapmak istedim,” diye ekledi Alexander Alexandrov, “ama eski yönetime anlaşılamadık. Lubo Ganev ile konuştum ve her şeyi hallettim ama federasyon değişimi olana kadar lig gerçekleşemedi. Scout Ligi, Bay Ganev’in programının bir parçasıydı. Bu beni gerçekten mutlu etti. Sınırlı sayıda grup olmasına rağmen, tüm sporlarda, hatta sutopunda bile birçok projem oldu, ancak Scout Ligi’nde olanlar olağanüstü bir şeydi. Sanırım şimdiye kadar 200 kadar çocuk ve antrenör katıldı. Şimdi hayalim sözleşmeyi imzalayarak gerçekleşecek. Medyanın olayı da kapsadığı için mutluyum. Bunlar bizim çocuklarımız ve geleceğimiz. Georgi Tatarov bunun bir kanıtı. Milli bir oyuncu, Avrupa şampiyonluğu ve Bulgaristan şampiyonluğu yaşadı. Kendisi büyük ve kendine güvenen bir adam ve Scout Ligi’nde bunun gibi başka örnekler de var. Yeni çocukların kendilerini geliştirmelerini umalım. Scout Ligi sonunda Bulgaristan için milli oyuncular üretiliyor. ”

İlk Scout Liginde kadınlar adına yer aldım diyor Zetova. “Bu proje Bulgaristan’ın en iyileri arasında. İlk olarak, ülkenin dört bir yanından çocuklar toplanıyor, maçlarla bir topluluk hissi veriliyor. Antrenör olarak hangi çocukların diğerlerinden daha iyi olduğunu görebiliyoruz. Umarım lig uluslararası bir projeye dönüşebilir ve böylelikle diğer ülkelerle karşılaştırıldığında gençlik gelişiminde nerede olduğumuzu kontrol edebileceğiz. Bir anne olarak, oğlumun oynayabileceği için mutluyum. Scout Ligi’nin inanılmaz derecede başarılı olacağından eminim. ”

Mila Kyoseva, “İlk ligde koç olarak da yer aldım” diye devam etti. “Bu çocukların bu kadar erken yaşta topladıkları deneyim, spor kariyerlerinin gelişimi için büyük önem taşıyor. Bulgaristan’da yaş grupları için çok fazla maç oynanmıyor. Bu nedenle ligin çok olumlu bir etkisi olacak. Bu projenin yardımıyla çocukları kariyerlerine devam etmeye ve geçmiş zaferlerimizi tekrarlamaya ikna edeceğiz. ”

“Bay Alexandrov’un himayesinde, Scout Ligi’ni organize ederek harika bir iş yaptık,” dedi tüm milli takımlardan sorumlu Vladimir Nikolov. “Lig bir tatil gibiydi. Devam etmesi ve dört ay sürmesi iyiydi. Daha önce Burgaz’da doruk olarak düzenlenen uluslararası gala ile sona eren harika bir projedir. Dört yıl önce bu girişime çok başarılı bir şekilde başladık ve şimdi çok fazla çalışma ile önceki başarılarımızı aşabileceğimizi umuyorum. ”

Geçen yılki U17 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Georgi Tatarov, “Benim için Scout Ligi harika bir deneyimdi” dedi. “Birçok erkek çocukla tanıştım ve diğer takımlarda nasıl eğitim aldıklarını gördüm. Sadece ben değil, diğerlerinin de daha fazla maç yapma şansı oldu. Genç oyuncuların gelişimi için çok önemli bir şey. ”

Bulgaristan Voleybol Federasyonu Gençlik Geliştirme Başkanı Evgeni Ivanov, “Bay Alexandrov’a, bu projeyi gerçekleştirirken Federasyon’u desteklediği için şükranlarımı sunmak isterim.” “ Scout Ligi, federasyon tarafından yapılan gençler için en iyi etkinliklerden biri oldu. Çocuklar profesyonel değiller ve motivasyona ihtiyaçları var; bu tür olaylar onu parlatabilir. Daha fazla çocuk Georgi Tatarov seviyesine ulaşabilecek. Umarım o ve diğerleri bizimkinden daha büyük başarılara sahip olurlar. Umarım o ve diğerleri bizimkinden daha büyük başarılara sahip olurlar. Bir sonraki sezon Bulgaristan’daki en iyi gençlik takımlarını bir araya getirecek. Ne yazık ki, ikinci baskının sayılarına ulaşamıyoruz, ancak küçük adımlarla, hızı artıracağız ve bu projeyi daha önce yaptığımız gibi çalıştırabileceğiz. Umarım her şey mutlu olur ve daha fazla erkek ve kız voleybol oynar.  Scout Ligi güzel bir proje, uluslararası bir proje olup olmayacağını bilmiyorum, ama bu fikri düşünüyoruz. Biz denizde bir ada değiliz ve kendimizi diğer ülkeler ve kıtalarla karşılaştırmamız gerekiyor. Masada fikirler var ve umarım yakında ışığı göreceklerdir. ”

Plamen Konstantinov, “ Scout Ligi ortaklarına saygı göstermek için katılmak istedim. “Bu programı, Bay Alexandrov’un bu iddialı ve büyük projenin mali yardımını başlattığı ilk yıldan beri tartışıyoruz. Kadınlar Voleybolunun erkek Voleybolundan daha fazla dikkat çekeceği bir zaman vardı. Ancak bu proje ile kız ve erkek çocuklarına eşit destek veriyoruz. Bay Alexandrov’un bu yaş grubuna yatırım yapması çok önemlidir.Scout Ligi bu çocuklar için çok iyi bir şey. Fikirlerin gerçeğe dönüşmesine izin verin ve yıllar boyunca kapsamlarını daha da genişletebiliriz. Federasyonun yeni yönetimini ve çok hızlı tepki veren ve hemen bu mükemmel etkinliği yeniden başlatan başkanı Lubo Ganev

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu