Genel HaberlerManşet

Burhan Felek’te Dünya ikincisi jenerasyon bir arada

31 Temmuz-11 Ağustos 2007 tarihlerinde Meksika’nın Tijuana ve Mexicali kentlerinde gerçekleştirilen 2007 Yıldız Kızlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden u17 Milli Takımımızın kadrosun bulunan 5 oyuncu ve Başantrenör Mehmet Bedestenlioğlu 25 Şubat Pazar günü TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan Galatasaray Dakin – Kuzeyboru karşılaşmasında hasret giderdi.

2007 FIVB Dünya ikincisi ve 2008 Avrupa üçüncüsü olan 90 jenerasyonundan Büşra Kılıçlı, Neşve Büyükbayram, Asuman Karakoyun, Serenad Şiir Yaz ve geniş kadroda yer alan Duygu Düzceler, takımın başantrenörü Mehmet Bedestenlioğlu ile bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Büşra Kuzeyboru’da, Duygu Galatasaray’da aktif olarak voleybol kariyerlerine devam ederken, Neşve ve Asuman Galatasaray’da menajerlik yapıyorlar. Serenad Şiir Yaz ise 2009 yılında ABD’nin Clemson Üniversitesi’ne transfer olmuş ve 2013 yılına kadar voleybol kariyerine devam etmişti.

Türk Voleybol tarihindeki ilk Dünya Kupası finali olan 2007 Yıldız Kızlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda Milli Takımımız Çin’e 3-1 kaybetmiş ve ilk madalyasını almıştı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu