Plaj Voleybolu

CEV 2020’de Plaj Voleybolunda Atılım Peşinde

2019 Plaj Voleybolu sezonu, İsrail’de düzenlenen tarihi bir etkinlikle ve gelecek yılki Olimpiyat yılı beklentisi ile Kasım başlarında sona erdi. Michel Everaert başkanlığındaki Avrupa Plaj Voleybolu Komisyonu (EBVC) üyeleri, genel kurul oturumları için Lüksemburg’da toplandılar.

Toplantı, Avrupa’nın dört bir yanındaki birçok etkinliğe ev sahipliği yapan 2019 sezonunu inceleme fırsatı buldu. En büyük vurgu ise Moskova’daki ikonik Luzhniki Spor Kompleksi’nde düzenlenen EuroBeachVolley’e oldu.

EBVC, önümüzdeki 2020 sezonu için ikincisi düzenlenecek olan  CEV Plaj Voleybolu Continental Cup’ın final etabı için iddialı planlar hazırladı. Olimpiyat elemeleri, Mayıs ayında  Avusturya, İspanya ve Türkiye’de ikinci etapla devam edecek ve Haziran ayında Eindhoven kentinde gerçekleşecek olan merakla beklenen finallerle doruklarına noktasına ulaşacak.

Komisyon gelecekteki bölgelere özgü olaylar için de rekabet parametrelerini tartıştı. Ayrıca yeni takımların katılımı teşvik ediliyor ve aynı zamanda sporu taban seviyesinden daha da büyütmek amaçlanıyor.

EBVC, 2021-2024 sonraki Olimpiyat döngüsü için FIVB Dünya Turu yapısına uyacak etkinlikler aracılığıyla Avrupa’da Plaj Voleybolunun daha da geliştirilmesi konusundaki görüşlerini paylaşarak daha da ileriye baktı. Ayrıca, EBVC üyeleri mevcut yönetmelikleri analiz ederek CEV’e düzenleyici çerçevesini FIVB tarafından belirlenen hükümlerle uyumlu hale getirmek için değişiklikler önerdi.

Seçimlerden önceki son toplantının önümüzdeki Haziran’da Moskova’da yapılması bekleniyor. Everaert, tüm EBVC üyelerine son dört yıl boyunca Avrupa’da plaj voleybolu yetiştirme ve sporun öncü statüsünü daha da artırma yönündeki sıkı çalışmaları ve katkıları için teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu