AvrupaGenel HaberlerManşet

CEV Başkanlık adayı Hanno Pevkur’dan Resmi Açıklama

Geçtiğimiz hafta sonu Viyana’da yapılan CEV Olağanüstü Genel Kurulu, CEV ailesinin bir araya gelip önümüzdeki yıllarda sporumuzun karşılaştığı zorlukları ve fırsatları tartışması için iyi bir fırsattı.
Genel Kurul’un çoğu, CEV’ in önümüzdeki 12 yıl için 70 milyon avroluk ödemeye ve aynı değere dayalı bir anlaşmaya odaklanan INFRONT ile olan anlaşmasının yenilenmesine odaklandı.
Görüşlerimi burada ele almanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Her şeyden önce, INFRONT’ un 20 yıldan uzun süredir CEV’ in değerli bir ortağı olduğunu söyleyeyim. Bu dönemde verdiği destekle sporumuz büyüme imkanına sahip oldu. Gelecekte bizim için önemli bir ortak olmaya devam edeceklerinden hiç şüphem yok.

Genel Kurul sırasında ve o tarihten bu yana, yenilenen sözleşmenin içeriği ve süreci hakkında sorular bulunmaktadır.

Bu sözleşmenin içeriği ile ilgili olarak üzerinde anlaşmaya varılan rakam bir artıştır, evet, ancak aramamız gereken artış olup olmadığı konusunda anlaşılabilir endişeler vardır. Avrupa Hentbol Federasyonu, FIBA ​​Avrupa ve Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu’nun, her birinin medya ajanslarıyla 500-900 milyon avro değerinde 10’ ar yıllık sözleşmeler üzerinde anlaşmaya vardığı herkes tarafından biliniyor. Bir voleybol aşığı olarak, CEV ürünlerinin yukarıdaki sözleşmelerin % 10′ undan daha az değerde olduğunu kabul edemem. Bunun sonuçları sadece en üst düzey bir rakam değil, bunun yerine CEV ve Ulusal Federasyonlarının sporumuzu taban seviyesinde nasıl geliştirebileceği üzerinde çok güçlü etkileri olacaktır.

Bu sözleşmenin süresi, 12 yıl, özellikle medya ortamının ne kadar hızlı hareket ettiği ve 12 yıl içinde ne kadar farklı olabileceği düşünüldüğünde gördüğüm başka bir eleştiri oldu. Temel önceliklerimden biri, Ulusal Federasyonların gelecek kuşak sporcuları ve taraftarları çekmek için güçlü bir platform oluşturarak sporumuzu nasıl desteklediğimizi geliştirmektir. Bu kadar uzun bir süre için kapsamlı haklar vermek maalesef CEV’ in burada güçlü bir etki yaratma yeteneğini ortadan kaldırıyor.

Ama belki de bu anlaşmada beni en çok ilgilendiren şey, tamamlanma sürecidir. Bu anlaşmanın haklarının ihaleye neden açık olmadığı yeterince açıklanamadı. Özellikle sonunda üzerinde anlaşmaya varılan miktar göz önüne alındığında, başka pazarlama ajansları ile neden iletişim kurulmadığı konusunda kafa karışıklığı yarattı. Ayrıca, Ulusal Federasyonlarımıza verilen bilgiler çok sınırlıdır. Gelecekte, açık ihaleleri sadece daha iyi yönetim nedenleriyle değil, aynı zamanda daha iyi işlere yol açacağı için ortaklık anlaşmalarının kilit bir yönü olarak görmeliyiz.

 INFRONT, CEV için uzun süredir iş ortağıdır, ancak dürüst olmalıyım ki benim için bu anlaşmanın CEV’ in tam potansiyelimizi kullanması için kaçırılmış bir fırsattır. İnanıyorum, daha iyisini yapabiliriz.

Diğer taraftan, Olağanüstü Genel Kurul bana CEV’ in gelecekteki ilerlemesi için ne gibi adımlar atılması gerektiğini tartışmak için, kıtadaki birçok Ulusal Federasyonla görüşme fırsatı verdi. Adaylığıma verilen olumlu tepkilerin oldukça yoğun olduğunu söylemeliyim. CEV Başkanlığı için aday oldum, çünkü ben ve arkadaşlarım, yeni bir hırs seviyesi hedeflemek istiyoruz. Bu kadar çok kişiden aldığım destek mesajları ile bunun bir gerçekleşme ihtimalini görmek, beni her zamankinden daha kararlı kılıyor. Birlikte Avrupa voleybolunu nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğimizi görmek için herkesin fikirlerini tartışmaya ve fikirlerini toplamaya devam edeceğim.  Tahmin ettiğim gibi, bana karşı oluşan bir miktar direnç gördüm ve CEV içinde alternatif görüşler görmek istemeyenlerden hakkımda yanlış bilgiler yayıldı. Siyaset zamanlarımdan bildiğim gibi, özellikle Adalet Bakanı olarak yaşadığım deneyimde, bir amaç için mücadele zorlanmıyor. Değişim arzusu genellikle iyi karşılanmaz. Umarız ilerledikçe, Avrupa voleybolu içindeki bizler, fikir farklılıklarının ve taze fikirlerin geleceğimize getirebileceği olumlu yönleri birleştirebilir ve anlayabiliriz. Her zaman olduğu gibi, soru ve yorumları olan herkesi info@hanno-pevkur.org e-posta adresim üzerinden iletişime geçmeye teşvik ediyorum ve birçoğunuzla olan ilerici diyaloğumuzu sürdürmeyi dört gözle bekliyorum.

En iyi dileklerimle,

Hanno Pevkur

CEV Başkan Adayı

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu