Genel HaberlerManşet

CEV Kurulları Ne Zaman Belli Olacak?

16 Ekim’de Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen 41. CEV Genel Kurulu’nda Estonyalı başkan adayı Hanno Pevkur’u geçerek dört yıl daha Avrupa Voleybolunun Başkanı olan Aleksandar Boričić’in CEV Kurullarında birlikte çalışacağı isimler ve kurullarda Türkiye’den isimlerin yer alıp almayacağı merakla bekleniyor.

Seçimin hemen ardından 19 kişilik Yönetim Kurulunda görev dağılımının gerçekleştirilmesinin ardından sadece Hukuk Kurulu başkan, başkan yardımcısı ve üyeleri belirlenmiş, diğer icra organlarının belirlenmesi ise bir sonraki toplantıya bırakılmıştı. Açıklanan tek kurul olan CEV Hukuk Kurulu’nda Türkiye’den İsmail Coşkun da üye olarak yer alacak.

Edindiğimiz bilgilere göre CEV’in diğer kurullarının üyelerinin ataması konusunda Yönetim Kurulu tam bir görüş birliğine varamadığı ve konunun Kasım ayında gerçekleştirilecek toplantıda ele alınacağı öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi 53 Avrupa Federasyonunun katılımıyla 17/18 Ekim 2015 tarihinde Sofya’da gerçekleşen 36. CEV Genel Kurulunda görev dağılımında Uluslararası Voleybol Hakemimiz Aziz Yener CEV Hakem Kurulu’na seçilmişti. Aynı görevi daha önceki yıllarda; Haluk Tuncay, Akın İra, Nihat Ermihan tarafından icra edilmişti.

Ülkemizi temsilen CEV Kurullarında görev alan isimler ve görevleri şöyleydi:
Kadir Gürten: Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Tahkim Kurulu Üyesi
Nilüfer Başak Shimonsky: Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kupa Komisyonu Üyesi
Aziz Yener: Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Hakem Komisyonu Üyesi
Oğuz Değirmenci: Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Plaj Voleybolu Komisyonu Üyesi
Prof. Dr. Mehmet Demirtaş: Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Sağlık Komisyonu Üyesi.
Özkan Mutlugil: Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Yönetim Kurulu Üyesi / Başkan Vekili, Finans Komisyonu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu