ManşetPlaj Voleybolu

CEV plaj voleybolu turnuvalarına başlıyor

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), rekabetçi ve rekreasyonel sporların yavaş yavaş harekete geçmesiyle, bu yaz ilerleyen günlerde bir dizi 1 ve 2 yıldızlı Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliğinin gerçekleşeceğini doğruladı.
Karar ilgili yerel etkinlik organizatörleri ve halk sağlığı otoriteleri ile yakın istişarede bulunularak verildi. Ljubljana (Slovenya), Montpellier (Fransa), Klaipeda (Litvanya) ve Larnaka’daki (Kıbrıs) turnuvalar yerinde sağlık önlemleri ile devam edecek. Bu etkinlikler, plaj voleybolu oyuncularına, küresel koronavirüs salgını ışığında ilkbahardan beri devam eden uluslararası rekabet hissini canlandırma fırsatı sunacak.

Bu nedenle, uluslararası plaj voleybolu Temmuz sonunda Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da 30 Temmuz’dan 2 Ağustos’a kadar sürecek 1 yıldızlı bir etkinlikle geri dönecek. CEV daha önceki ilgili etkinlik düzenlemelerini yayınladı ve ekipler için kayıt açtı.

Klaipeda ve Montpellier’deki etkinlikler Ağustos ayının sonunda önceden açıklandığı gibi gerçekleşecek. Erkeklerin Montpellier’deki 1 yıldızlı turnuvası 25-29 Ağustos tarihleri arasında yapılırken Klaipeda, merakla beklenen 2 yıldızlı kadın etkinliği için 27-30 Ağustos tarihleri arasında Litvanya topraklarında ilk Dünya Turuna ev sahipliği yapacak.

Buna ek olarak, Larnaka, şu anda 2020 yazında planlanan son etkinliğe 18-20 Eylül’de ev sahipliği yapacak.

Bu, ayın başlarında Avrupa çapında çeşitli ulusal turlar ve yerel yarışmalar başlatarak plaj voleybolu hareketinin geri dönüşü için gayret gösteren  plaj voleybolu oyuncuları ve taraftarları için inanılmaz bir haber.

Sağlık ve güvenlik, uluslararası seyahat kısıtlamaları ve politikaları konusunda sürekli değerlendirmeler yapılacaktır. Buna ek olarak, yukarıdaki tüm etkinlikler, Dünya Turu’nun yeniden başlamasının, ilgili tüm taraflar için en yüksek öncelik olan güvenli bir ortamda gerçekleşmesini sağlamak için tıbbi protokoller ve sosyal uzaklaşma konusunda katı kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

Bu arada, Ios (Yunanistan), Bettystown (İrlanda), Vaduz (Lihtenştayn) ve Sønderborg (Danimarka) ‘da gerçekleşecek olan etkinliklerin organizatörleri, ülkelerinde devam eden kısıtlamalardan dolayı bu turnuvaların iptalini açıkladılar.

Plaj voleybolu takvimi ile ilgili daha fazla güncelleme daha sonraki bir aşamada paylaşılacak.

FIVB Sıralama Sistemi 16 Mart 2020’den beri donduruldu. FIVB, her bir Dünya Turu etabından önce tüm küresel seyahat kısıtlamalarını ve yarışmalara erişimi izlemeye devam edecek. Durum sürekli geliştikçe, önümüzdeki haftalarda Sıralama Sisteminin olası yeniden başlamasıyla ilgili daha fazla duyuru yapılacaktır. Bu, uygun tüm katılımcıların etkinliklere adil erişiminin sağlanmasına bağlı olacaktır ve ayrıntılar, planlanan her bir etkinliğin Etkinlik Düzenlemelerinde bildirilecektir.

FIVB, 2020/2021 takvimi için başvuru sürecini Haziran ayı sonuna kadar başlatacak ve tüm dünyada mümkün olduğunca çok sayıda 1 ila 5 yıldızlı etkinlik sunmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu