Genel HaberlerManşet

Coronavirüs ligleri sonlandırdı

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan coronavirüs tüm dünyaya yayıldı. Birçok spor organizasyonu ya askıya alındı ya da ertelendi.
Avrupa’da bir çok ülkede 6 aylık OHAL (Olağanüstü Hal) ilan edilirken spor müsabakaları da bundan nasibini aldı.

Seyircisiz oynanmaya başlayan maçların ardından bazı ülkelerde liglerin son durumları itibarı ile sonlandırılarak şampiyon olan takımların belirleneceği öğrenildi.

Bu konuda ilk örnek de Litvanya’da gerçekleşti. Avrupa basketbolunun önemli liglerinden birine sahip olan Litvanya’da Coronavirüs sebebiyle lig sona erdirildi ve mevcut puan tablosuna göre Zalgiris Kaunas şampiyon ilan edildi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV)’den bir yetkili ile yaptığımız görüşmede, edindiğimiz son bilgilere göre tüm planlar 3 Nisan 2020’da yeniden başlatılacak olan organizasyonlar öncesinde belli olacak. Bu süreye kadar CEV’in de böyle bir karar alma olasılığı da mevcut.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarını bile tehlikeye atan Coronavirüs’, Türkiye’de birçok voleybol organizasyonunu seyircisiz oynatırken, bir çok organizasyonun ise iptali veya ertelenmesine sebep oldu. Ancak özellikle Efeler ve Sultanlar Ligi’nin akıbeti ise Avrupa’da örneklerinin çoğalacağı gibi sonlandırılması da söz konusu olabilir.

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Voleybol Aktüel

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu