1. LigErkeklerLiglerManşet

Voleybolu Sevdiren Adam

TVF erkekler Voleybol 2. Ligi’nde Final Etabının son maçı öncesi şampiyonluğu garantileyen ve önümüzdeki sezon TVF Erkekler Voleybol 1.Lig’nde yer alma hakkı kazanan Gümüşhane’nin Şiran ilçesinin voleybol takımında ve ilçede büyük sevinç yaşanıyor.

Daha önce yine Gümüşhane’nin adı pek duyulmayan ilçesi Torul ile Efeler Ligi’ne yükselerek büyük bir başarının mimarı olan antrenör Ümit Terzi, bu yıl da Şiran’da benzer bir başarı öyküsüne imza atmayı başardı.

Şiran’da büyük sevinç yaratan bu başarı için Şiran basını ilçe halkının duygularını satırlarına yansıttı. İşte o satırlar:

Voleybolu Sevdiren Adam

O’nu Torul Gençlik serüveninin başından beri tanıyoruz. Voleybolu Anadolu’nun bir ucundan bir ucuna sevdirmeyi başaran adamdır Ümit Terzi.

Şimdi Şiran Akademiyi voleybol birinci ligine yükselten başarı öyküsünün yine ilk sırasında.

Gümüşhane’nin Torul İlçesi nüfusuna kayıtlı esas mesleği Beden Eğitimi Öğretmenliği olan Ümit Terzi, o küçük ilçede öyle güzel işlere imza attı ki taraflı, tarafsız herkesin takdirini kazandı.

Yıllardır bu sayfadan yazıyoruz Ümit Terzi ne ilk ne de son olacak; diyeceğimiz o dur ki, destek olmaksızın, güçlü bir el vermeksizin başarı olmuyor, gelecek tasarlanamıyor. İşte Ümit Terzi tüm bu zorlukları göğüsleyerek sırtladığı Şiran Akademi’yi birinci lige taşıma başarısı gösterdi.

Kuşkusuz birinci lig de mücadele verecek Şiran Akademi bir yana Gümüşhane ismini, Şiran ismini daha sık duyacak olan Türkiye; Ümit Terzi gibi isimlere çok şey borçlu olmalıdır…

Hani dediğimiz eti ne; budu ne teşbihinden hareketle o küçücük Anadolu kasabasında büyük işler başaran Ümit Terzi bir kez daha gönüllere taht kurdu.

Şu bir gerçek ki Gümüşhane bu başarıyı da bir kaç kuru sözcükten öteye götürmeyecek. Sosyal medyadan övgü dolu sözler eksilmeyecek, başarı geldiğinde herkes sahiplenmeye kalkacak ve de gelip geçecek. Belki Şiran Akademi bir kez daha kaderiyle başbaşa kalacak.

Bunların ötesinde Ümit Terzi adı ise gelecek nesillere voleybolu sevdiren adam olarak kalmaya devam edecek.

Alkışların hepsi sizin için Ümit Terzi…

Gündoğumu Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu