Dünya

De La Cruz İçin Yeni Bir Deneyim

Tokyo Olimpiyatları’na giden aylar Bethania De La Cruz için yeni bir deneyim getirecek, çünkü 33 yaşındaki Dominikli dış vuruş oyuncusu yakın zamanda oluşturulan 2021 Amerika Birleşik Devletleri’nde Sınırsız Voleybol Ligi’ne katılacağını duyurdu.

Son 15 yılda Karayip takımı için bir elyaf olan De La Cruz, Brezilya Sheilla Castro, Amerikan Jordan Larson ve Porto Riko Aurea Cruz dahil olmak üzere diğer yedi Olimpiyatçıyı içerecek olan ligin en yeni üyesi.

“Bu lig için çok heyecanlıyım çünkü benim için yeni şeyler bir meydan okumadır” dedi. “ABD’deki ligin milli takımımla yaz yarışmaları ve Olimpiyat Oyunları öncesinde iyi bir hazırlık sağlayacağına inanıyorum. Daha önce yaşamadığım yeni bir format olsa da sezonun eğlenceli ve başarılı geçeceğine inanıyorum – ABD’li oyunculara çok saygı duyuyorum ve onların yanında oynamanın bana vereceğini düşünüyorum. çok fazla deneyim. ”

33 yaşındaki dış smaçör kendi ülkesi Porto Riko, Japonya, Kore, Türkiye, Rusya, İtalya ve Endonezya’da oynadı ve bu ülkelerin beşinde ulusal şampiyonluklar kazandı.

Veteran ayrıca Dominik milli takımıyla süslü bir kariyere sahip oldu ve 2019 Pan Amerikan Oyunlarında, 2009 ve 2019 NORCECA Şampiyonalarında ve 2008 ve 2016 Pan Amerikan Kupalarında altın madalya kazandı. Ülkesini 2012 Londra Olimpiyatları’nda temsil etti ve takımın Tokyo Oyunları’na katılmasına yardımcı oldu..

De La Cruz, kariyeri boyunca, 2011 FIVB Dünya Kupası’nda en iyi skorer ve en iyi sunucu ödülleri, MVP, 2020 NORCECA Olimpiyat eleme turnuvasında en iyi dış smaçör ve en iyi dış smaçör ödülleri dahil olmak üzere önemli bireysel ödüller kazandı. 2014-2015 Avrupa Şampiyonlar Ligi.

ABD’deki turnuva 26 Şubat – 4 Nisan 2021 tarihleri arasında Nashville, Tennessee’de oynanacak ve benzersiz bir formatta olacak. Ligde her hafta sonu yeni takımlar oluşturan ve takım galibiyetlerine ve bireysel performanslarına göre puan kazanan 44 oyuncu yer alacak. Turnuvanın sonunda, bir takım değil bir sporcu şampiyon olacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu