Avrupa

Dokuz Yıl Sonra Ayrılık

Avusturya Ve Michael Warm’un Yolları Ayrıldı

Avusturya Voleybol Birliği (OeVV) ve erkek milli takımın baş antrenörü Michael Warm, dokuz yıldan fazla bir süre çalıştıktan sonra işbirliklerine son vermeyi karar verdiler. Bu, Avusturya’nın EuroVolley 2019’daki tarihi katılımı da içerisinde bulunan bir dönemin sona erdiği anlamına geliyor.

Warm, 30 Nisan 2010’dan bu yana Avusturya ekibinin başındaydı ve son derece başarılı bir iş yaptı. Projenin ilk göze çarpan ve ilk kıvılcımı 2011 yılında Avusturya’da düzenlenen EuroVolley ile geldi. Warm, ekibi büyütmek için yıllarca yoğun bir şekilde çalıştı. Ve sonuçlar geldi, 2016 yılında CEV Avrupa Ligi’nde elde edilen üçüncülük uluslararası yarışmalarda Avusturya Voleybolu için ilk podyum zaferi oldu. Bir diğer dönüm noktası, 2017 yılında FIVB Dünya Ligi’ne ilk katılımın gerçekleşmesi ile geldi. Venezüella, Kazakistan, Almanya ve Meksika’ya karşı kazanılan zaferler övgü yarattı.2019 yılında, Avusturya, EuroVolley Final Turu için etkinliğe ev sahipliği yapmadan ilk kez katılım hakkı elde etti ancak gruptan çıkamadı.

Michael Warm: “Çalışmalarımın bir tür“ aşk ilişkisi ”olduğu dokuz yılı geride bıraktım. Peter Kleinmann ve Eva Kheil bana projeyi o zaman başlatma şansını verdiklerinde, Avusturya’daki görev ve tüm dernek ile bu kadar hızlı ve derinden özdeşleşeceğimi asla beklemiyordum. Bunun için ve güveniniz için teşekkürler! Bununla birlikte, tüm bu yıllar boyunca harika bir ekip çalışmasında vizyonumuz üzerinde çalışmış olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Elbette en önemlisi, kaptanlarımız Razvan Daniel Gavan ve Peter Wohlfahrtstätter’e. Gelişmeleri, gelecek nesillere örnek teşkil etti ve mevcut oyuncuların Avrupa’da kendilerini daha fazla göstermeleri için daha fazla oyuncuya yol gösterdi. Bu projeye ilk günden itibaren eşlik eden takım yöneticisi Christoph Baumgartner’a da teşekkür ederiz! OeVV Başkanı Gernot Leitner liderliğinde Avusturya Voleybolunun bir sonraki başarılı adımını dört gözle bekliyorum! ”

OeVV Başkanı Gernot Leitner: “Baş antrenör olarak dokuz yıldan uzun bir süre sonra, Michael Warm şimdi Alman ulusal ligde VfB FRIEDRICHSHAFEN ile çalışmalarına odaklanacak. Bu kadar uzun süre takımın başında hiçbir antrenör kalmadı. Warm, uzun süre Avusturya erkek Voleybolunu profesyonel bir şekilde yönetti ve sonunda Avusturya’yı ilk kez Avrupa Şampiyonasına götürdü. Görev süresi boyunca, Michael Avrupa çapında saygı gören ve büyük Avrupa liglerinde yer alan bir nesil oyuncu yetiştirdi. Yapılandırarak ve organize ederek, Avusturya’yı Avrupa’nın en iyi 25 voleybol ülkesinden biri haline getirdi. Bütün bu yıllar boyunca birçok harika anlar ve örnek işbirliği için Michael’a teşekkür ediyoruz! Artık önemli olan OeVV’nin yaklaşan etkinlikler için üst düzey bir antrenör bulması. Özellikle 2021 Avrupa Şampiyonası’na katılım ile bu nesli daha da geliştirip bir sonraki seviyeye çıkarabilecek biri.”

OeVV Spor Direktörü Gottfried Rath: “Geçen dokuz yılda Michael Warm’un yorucu çalışmaları milli takımın performansını ve gelişimini önemli ölçüde şekillendirdi. Çok büyük bir teşekkürü hak ediyor! Dikkatlice değerlendirdikten sonra, şimdi yeni bir başlangıç için ideal zaman olduğuna karar verdik. Bir sonraki hedefimiz açıktır: EuroVolley 2021’e kalifiye olmak istiyoruz ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu