Dünya

Dört Avrupa Takımından Üçü Galip

2019 FIVB Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası Takımları için Şampiyonlar Ligi Serüveni Başladı

Gelecek ay yapılacak olan 2019 FIVB Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’ndaki dört Avrupa katılımcısından üçü CEV Şampiyonlar Ligi’nin ilk haftasına zaferlerle başladılar.

Son dünya şampiyonu VakıfBank, kendi sahasında İtalya’nın Savino Del Bene Scandicci takımına karşı 2-3 ile şok bir mağlubiyet yaşadı.

Son Şampiyonlar Ligi şampiyonu İtalyan Igor Gorgonzola Novara ise Ukrayna’dan Khimik Yuzhny’ye karşı aldığı 3-0 lık galibiyetle iyi bir başlangıç yaptı. Avrupa’nın Dünya Şampiyonası’ndaki diğer iki takımı ise açılış maçlarını kendi evlerinde 5 set sonunda kazandılar. İtalyan Imoco Volley Conegliano, Macar Vasas Budapest’i ve Eczacibasi VitrA, İstanbul derbisinde Fenerbahçe’yi 3-2 mağlup ettiler.

Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda dört Avrupalı katılımcının yanı sıra, ev sahibi Guangdong Evergrande, Asya şampiyonu Tianjin Bohai Bank, Güney Amerika şampiyonu Itambe Minas Belo Horizonte ve wild card sahibi Uberlandia eyaletinden Dentil Praia Clube yer alıyor.
Dört Avrupa takımı, Dünya Şampiyonası için Çin’e gitmeden önce gelecek hafta bir Şampiyonlar Ligi maçı daha oynayacaklar. Eczacibası, LP Salo ile oynamak için Finlandiya’ya gidiyor. Scandici, Rus Lokomotiv Kaliningrad’ı misafir edecek. Novara, deplasmanda Alman Allianz ve Conegliano, Romanya’ya CSM Alba Blaj deplasmanına gidecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu