Kar Voleybolu

Dünya Kar Günü Kutlandı

Yüzlerce küçük çocuk ve ailesi, başarılı bir kapanışa sahne olan Dünya Kar Günü’nü FIVB ile Kar Voleybol Festivali ile kutladı.

Villars-sur-Ollon’un İsviçre Alpleri bölgesinde Bretaye’de oluşturulan geçici kar voleybol sahası, havalı yeni kış sporunu denemek için her yaştan erkek ve kız çocuklarıyla doluydu. Pitoresk konum, heyecanlı atmosferle birleştiğinde Kar Voleybol Festivali’ne büyük bir zevk verdi ve katılımcıların ilk spor deneyiminden keyif aldıkları açıktı.

Kar voleybolu, deneyim seviyesi ne olursa olsun herkes tarafından oynanabilir, kapalı ve plaj voleybolu ile aynı temel becerilere sahiptir, bu da mevcut oyuncuların yeteneklerini aktarmasını mümkün kılar. Bu nedenle, geleneksel yaz sporu ülkelerinden sporculara açık bir kış sporudur.

Dokuzuncu Dünya Kar Günü, gençleri kar sporlarına teşvik etmek için düzenlendi. Ücretsiz veya indirimli kayak dersleri, ekipman kiralama ve asansör geçişleri ile bazı güney yarımküre ülkelerinde ücretsiz sand boarding dersleri de dahil olmak üzere dünyanın 45 ülkesinde 363 etkinlik ve etkinlik düzenlenmektedir.

FIVB ve CEV’in ilk kez birlikte düzenlediği Kar Voleybol Festivali gençlere ve ailelere farklı türde bir kış etkinliği sundu.

“Geleneksel bir kış sporu olmasa da, kar voleybolunun yaratıcılığı çocuklara karı keşfetmenin, eğlenmenin ve deneyimlemenin farklı bir yolunu sunuyor,” diyor Çocukları Karlara Getiren FIS Koordinatörü Andrew Cholinski.

İkinci gün boyunca, voleybol sporcuları için tavsiye ve ipuçları vermek üzere Olimpiyat voleybol efsaneleri hazır bulundu. Gilberto ‘Giba’ Amauri Godoy Filho, Vladimir Grbic ve Elizaveta Bracht-Tishchenko, plaj voleybolu Olimpiyat şampiyonu Julius Brink ve Avusturyalı kar voleybolu yıldızı Florian Schnetzer ile bir araya gelerek kar voleybolu masterclass ve gün boyunca gösteri maçlarında yarıştılar.

Olimpiyat ailesinin önde gelen üyeleri ve daha geniş spor hareketlerinden, kendisi için kar voleybolunu denemek için sahaya çıkan GAISF (Küresel Uluslararası Spor Federasyonları Birliği) Başkanı Raffaele Chiulli de dahil olmak üzere bir dizi ziyaret yapıldı.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça Fᵒ, “Son iki gün içinde çok sayıda ailenin kar voleybolu oynadığını ve oynadığını görmek gerçekten harikaydı. “Dünya Kar Günü kapsamında, insanların kardan keyif alması için harika bir atmosfer yarattık ve bu hafta sonu Kar Voleybol Festivali’ne katılan gençlerin çoğunun bu sporu oynamaya devam edeceğine inanıyorum.

“Kar Voleybol Festivali için hedefimiz, gençlere farklı formatta voleybol oynama fırsatı sunmaktı ve bunu başardık. Şimdi sporu tüm dünyada daha da geliştirmeye devam edeceğiz. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu