Efeler LigiLiglerManşet

Efeler Ligi, Solhan’da Büyük Sevinç Yarattı

Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Ligde mücadele eden Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, liglerin mevcut haliyle tescillenmesinin ardından Efeler Ligine yükseldi. Kutlama ise korona virüs nedeniyle araç konvoyuyla yapıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Erkekler Voleybol 1.Ligi’nde mücadele eden Solhan Spor, ligi 45 puanla 2. sırada tamamlamış ve Play-Off’lara katılmaya hak kazandı. Ardından Ankara’da oynanan Play-Off yarı final müsabakalarında da galip ayrılan yeşil beyazlı ekip, finale kaldı. Ancak dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle ertelenen müsabakalar, oynanmayarak mevcut haliyle bugün tescillendi. Liglerin tescil edildiğinin açıklanmasının ardından Solhan ilçesi ve Bingöl merkezde kutlama yapan Solhan Spor taraftarları, korona virüs tedbirlerine uyarak sadece araçla tur attı. Çok sayıda otomobil ve otobüsle şehir turu yapan yönetim ve taraftarlar daha sonra Solhan ilçesine doğru hareket etti.

Solhan Spor kulüp Başkanı Sebahattin İslamoğlu, “2013 yılından beri Solhan Spor yönetimindeyim ve geçen yıldan bu yana da başkanlığını yürütmekteyim. Bu yıl Efeler Ligine çıktık. Ve bu heyecanı Bingöl halkı ile birlikte yaşıyoruz. İnşallah hedefimiz Balkan Kupası. Bu heyecan gerçek anlamda anlatılmaz, yaşanır” dedi.

Kutlamalara katılan Gazeteci Abdullah Bildik ise, “Solhan Spor kulübü 2013 yılında kurulmuştu. Bu yıl birinci ligde mücadele ediyordu ve 4 yıldır da yarı final müsabakalarında Solhan’ımızı temsil ediyordu. Efeler Ligi’ne çıkmak için ancak bu yıla nasip oldu. Yarı finalden sonra pandemi nedeniyle final müsabakaları oynanmadı. Ancak bugün ligler tescillendi. Federasyon başkanı, Solhan Spor’un içinde bulunduğu dört takımın Efeler Ligine çıktığını açıkladı” şeklinde konuştu.

Solhanspor taraftarının Efeler Ligi coşkusu

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu