DünyaManşetMilli Takımlar

Efeler ‘VNL’ için Kore’de

A Milli Erkek Voleybol Milli Takımımız, FIVB Milletler Ligi'ne yeniden geri dönüş yapmak adına, Dünya Challenger Kupası'nda şampiyonluk arayacak.

A Milli Erkek Voleybol Milli Takımımız, FIVB Milletler Ligi’ne yeniden geri dönüş yapmak adına, FIVB Challenger Kupası’nda şampiyonluk arayacak. Güney Kore’nin ev sahipliği yaptığı organizasyonda Filenin Efeleri çeyrek finalde Katar’la karşılaşacak. Mücadele 29 Temmuz’da TSİ 06.00’da oynanacak.

Voleyboldaki yoğun program Filenin Sultanları’nda olduğu gibi Filenin Efeleri’nde de sürüyor. Ağustos ayının sonunda başlayacak Dünya Şampiyonası’na hazırlanan A Milli Erkek Milli Takımımız bu süreçte bir de tarihinde sadece 2014-2017 yılları arasında mücadele ettiği Dünya Ligi’nde şimdiki adıyla FIVB Milletler Ligi’ne yeniden gitmek için bilet almaya çalışacak. Filenin Efeleri bu yolda, Güney Kore’nin ev sahipliği yaptığı FIVB Challenger Kupası’nda şampiyonluk kovalayacak.
Kupada Millilerimiz, ev sahibi Güney Kore, Küba, Şili, Avustralya, Katar, Tunus ve Çekya ile mücadele edecek.

2018’de 4. tamamlamıştı

Milli Takımımızın FIVB Challenger Kupası’ndaki ilk rakibi Katar olacak. Millilerimiz, 29 Temmuz’da TSİ 06.00’da oynanacak çeyrek final maçında Katar’ı yenmesi durumunda yarı finale çıkacak.
Bu turda da ev sahibi Güney Kore-Avustralya eşleşmesinin galibiyle karşı karşıya gelecek.
Filenin Efeleri daha önce 2018’de FIVB Challenger Kupası’nda mücadele etmiş ve kupayı 4.sırada tamamlamıştı. Türkiye, FIVB Challenger Kupası’na katılım hakkını ise 2 altın, 1 gümüş kazandığı CEV Avrupa Altın Ligi’nde bu sezon finale kalarak elde etmişti.
Bu arada iki kadroya bölünen Erkek Milli Takımımız, CEV Avrupa Altın Ligi, Akdeniz Oyunları, FIVB Challenger Kupası, ardından İslam Oyunları ve kapanışı da Dünya Şampiyonası’yla yapacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu