Genel Haberler

Estonya’da 100 Katılımcılı Okul Proje Atölyesi

Erasmus + tarafından finanse edilen “Voleybol Oyna, Onunla Büyü” projesine ikinci yıl başlangıcı ile birlikte, konsorsiyuma katılan dört Ulusal Federasyonun tamamı toplanan eğitim materyallerini kullanarak ve uzmanlığını tabandan yaymak için bir atölye çalışması gerçekleştirdiler. Estonya Voleybol Federasyonu tarafından yapılan ilk atölye çalışması Jüri şehrinde 100 kadar kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu çalıştayların temel amacı, bu alandaki bir uzmanın  oturumları canlandırmak için bir dizi yerel antrenör / öğretmenle çalıştığından emin olmaktır.

Bu çalıştay öncesinde CEV Teknik ve Geliştirme Bölümü’nden Bay Vuk Karanovic ve Bay François Watthez ile CEV eğitmeni Kristof De Loose, Estonyalı meslektaşlarıyla birlikte çalıştayın hazırlanması üzerinde yoğun bir şekilde çalıştı. Bunlar arasında Estonya Voleybol Federasyonu (EVF) Genel Sekreteri Helen Veermaë, Proje Lideri ve EVF Okulu Proje koordinatörü Rando Soome ve EVF Gençlik Voleybol Geliştirme Koordinatörü Rando Soome da vardı. Rogenbaum ve Soome kendileri koç ve öğretmen bu yüzden proje için mükemmel bir seçim durumundalar.

Atölye çalışması, Kristof De Loose tarafından beklenen 100 katılımcıyı giriş seviyesinde çocuklarla Voleybol oynamanın modern yoluna tanıtmak için teorik bir oturum içerdi. Öğle yemeğinden sonra, yaklaşık dört saat boyunca üç parçaya bölünerek pratik bir oturum gerçekleştirildi. Son olarak, De Loose katılımcıların kendi başlarına çalışırken daha önce geliştirdiklerine bağlı olarak daha fazla egzersiz ve varyasyon sundu.

Diğer benzer çalıştaylar sırasıyla 17 ve 25 Mart tarihlerinde Kuzey Makedonya ve Slovakya’da gerçekleştirilecek. Finlandiya’daki çalıştayın tarihi halen belirsiz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu