Dünya

Ezgi Başaranlar ABD’de 2000 asist barajını geçti

Ezgi Başaranlar 2000 asist Sayısını Geçen Dokuzuncu Oyuncu Oldu

Colonial Athletic Association (CAA), 2022 – 2023 Sezon Öncesi Tüm CAA Takımını ve Sezon Öncesi Antrenör Anketini açıkladı. Tecrübeli pasör çaprazı Lani Mason, sezon öncesi All-CAA Takımında kendisine bir yer buldu. Aynı zamanda sınıf arkadaşı pasör Ezgi Başaranlar ise ligin 11 teknik direktörünün oylarıyla mansiyon ödülünü kazandı.

Teknik direktör Kimberly Lambert, Lani ve Ezgi’nin CAA tarafından bu ödüllere layık görülmesinden inanılmaz derecede gurur duyduğunu ifade etti. Geçen yıl iki oyuncunun da hücumda kendilerine öncülük ettiklerini düşünüyor ve bu sonbaharda ekibin geri kalanıyla birlikte neler başarabileceklerini görecek olmanın kendisini heyecanlandırdığını ifade ediyor.

Ezgi Başaranlar, bir sezon önce Blue Hen hücumunu yönettikten sonra All-CAA İkinci Takım onur ödülüne layık görüldü. Türk oyuncu, geçtiğimiz sezon set başına 8.60 olmak üzere 774 asist yaparken  oynadığı 90 sette 0.313 hücum yüzdesi elde etti.

Ezgi, sezon boyunca üç kez double-doubles yaparak rekor kırdı ve oynadığı 27 maçın 26’sında çift haneli asist sayısına ulaştı. Adını rekorlar kitabına yazdırırken  program tarihinde 2.000 kariyer asistini geçerek 2.060 asistle son yılına giren dokuzuncu oyuncu oldu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu