Plaj Voleybolu

Fernanda Pereyra Olimpiyat Yolunda Anna Galay’ın Tecrübesine Güveniyor

Olimpiyat Oyunlarına katılmaya ilk kez hak kazanmak kolay bir iş değildir, ancak bu başarıyı zaten başarmış insanlarla bir arada olmak işi kolaylaştırabilir. Arjantinli plaj voleybolu oyuncusu Fernanda Pereyra’nın Tokyo 2020 Oyunları’nda rekabet etme hayalini harekete geçiren faktörlerden biride bu.

28 yaşındaki blokör, memleketi San Juan’da UPCN için amatör voleybol oynadığı 2018’deki hedefinden oldukça uzak görünüyor. Eline büyük bir fırsatın gelmesi, kuma geçmeye karar vermesi ve ülkenin en başarılı plaj voleybolu oyuncusu olan Ana Gallay ile eşleşmesi ile gerçekleşti.

Arjantinliler o zamandan beri bir aradalar ve takım FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda ilk on ilk sırada yer alıyor ayrıca Pan-Amerikan Oyunlarında kazanılan gümüş madalyayla vurgulanan uluslararası düzeyde istikrarlı bir ilerleme gösterdiler ki bunların her ikisi de 2019’da gerçekleşti.

Pereyra, FIVB.com’a verdiği demeçte, “Plaj voleybolunu yüksek seviyede oynayabilmek, aynı zamanda sporu anlamak benim için çok yoğun bir süreçti.”dedi. “Ana ile oynamak benim için sürekli öğrenme demekti. Oyunun tüm taktik nüansları ile başa çıkmak için bana çok yardımcı oldu ve deneyimi her zaman sakin ve kendime güvenmemi sağlamak için çok önemli. ” Oyunun tüm taktik nüansları ile başa çıkmak için bana çok yardımcı oldu ve deneyimi ile her zaman sakin ve kendime güvenmemi sağlamak için her şeyi yaptı.”

34 yaşındaki Gallay, FIVB Olimpiyat sıralamasıyla eski ortağı Georgina Klug ile Rio 2016 Oyunlarına hak kazanmıştı ancak bu şu anda Pereyra ve onun için zor bir yol gibi görünüyor. Takım şimdiye kadar yedi turnuvada sadece 1.820 puan topladı ve Hazirana kadar bu miktarı üç katına çıkarması gerekiyor.

Bu, Arjantinlilerin 2020 yılında, Tokyo Oyunları için her kıtada her cinsiyetten bir takımın katılmaya hak kazanacak olduğu Kıta Kupası’na odaklandığı anlamına geliyor. Gallay, Virginia Zonta ile birlikte 2012 Londra’da ilk kez Olimpiyatlarda yer almıştı.

Güney Amerika Kıta Kupası Final Turu 22-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Arjantin, üç ülkeden çiftlerle yarışacak. Brezilya ve Kolombiya katılmayı garanti ederlerken, Şili, Ekvador, Paraguay ve Venezuela Mart ayında finalde oynayacak.

Pereyra, “Tokyo’ya katılabilmek şu anda ana hedefimiz” dedi. “Final Turu memleketim San Juan’da oynanacak ve Olimpiyat sıralamasında eleme şansı elde etmek için katılımımızı ve Dünya Turu sonuçlarımızı iyileştirmemiz gerektiğini biliyoruz. Arjantin’i Olimpiyatlarda temsil etmek bir hayalin gerçekleşmesi ve bir bayan takımın üçüncü kez üst üste olimpiyatlarda olması çok önemli.”

Ancak Fernanda, ailesinde Arjantin’i uluslararası sporun en büyük sahnesinde temsil etme onuruna sahip olan ilk kişi olmayacak. Abisi Federico, ülkenin Londra 2012 Oyunları’nda beşinci olan voleybol takımının bir parçasıydı. Abisi Federico, ülkenin Londra 2012 Oyunları’nda beşinci olan voleybol takımının bir parçasıydı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu