Genel HaberlerManşet

Filede sürpriz Transfer

VakıfBank ve A Kadın Milli Takımımızın Başantrenörü Giovanni Guidetti, bundan tam 13 yıl önce bugün, 7 Mayıs 2008 yılında Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi takımlarından o zamanki adı VakıfBank Güneş Sigorta olan ’da antrenörlüğe İtalyan çalıştırıcı Giovanni Guidetti getirildi.

TARİHTE BUGÜN: 7 MAYIS 2008

Güneş Plaza’da düzenlenen basın toplantısında 36 yaşındaki teknik adam basına tanıtıldı.

Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü Başkanı İlker Aycı, yeni antrenörleriyle birlikte büyük hedeflere doğru yola çıkacaklarını söyledi. Geride kalan sezonda Avrupa Challenge Kupası’nı müzesine götüren, önceki yıllarda da Avrupa Top Teams Kupası’nı kazanma başarısını gösteren Vakıfbank Güneş Sigorta’nın bundan sonraki hedefinin Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu olduğunun altını çizen kulüp başkanı Aycı, ’’Müzemizde bir kupa eksik. Amacımız yeni hocamızla, şimdiye dek kazanamadığımız tek kupayı da kazanmak. Müzemizdeki kupa serimizi tamamlamak istiyoruz. Geçen yıldan beri istediğimiz hocamızı nihayet renklerimize kattık. Yeni başarılara doğru yelken açma zamanı geldi’’ dedi.

Kariyeri:

1995-1998 yılları arasında İtalya’nın Spezzano takımını çalıştırdı. 1997’de bu takımı 1.Lige çıkarttı. Bu başarıdan dolayı “Yılın Teknik Direktörü’’ ünvanına laik görüldü.

1997’den 2000 yılına kadar da İtalya Milli takımında yardımcı teknik direktör olarak görev aldı. Bu zaman zarfı içerisinde 1998’deki Dünya Kupasına ve Sydney’deki Olimpiyat Oyunlarına katıldı.

2000-2001 yılında Amerika’nın USPV takımını çalıştırdıktan sonra Vicenza takımının başına geçti. 2003 yılına kadar Vicenza’yı ve Amerika’nın B Milli takımını çalıştırdı.

2003-2004 sezonunda İtalyan Modena takımının başına geçti. Ardından Chieri takımına geçti. Bu takımla 2004’te tekrar “Yılın Teknik Direktörü’’ seçildi ve 2005’te Top Teams Kupasını kazandı.

Alman Voleybol Federasyonu 2006-2008 yılları için Guidetti’yi Alman Bayan Milli Takımının başına getirdi. Bu takımla Japonya’da düzenlenen Dünya Kupasına katıldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu