Dünya

FIVB, İran’da Kadın Voleybolunun Güçlenmesine Destek Veriyor

İran Voleybol Federasyonu, devrim niteliğindeki Voleybol Güçlendirme programı aracılığıyla takımın gelişimini hızlandırmaya yardımcı olmak için, 12 aylık koç desteği sağlayan FIVB ile organize bir şekilde kadın milli voleybol takımının seviyesini yükseltmeye kararlı.

FIVB, İran kadın milli voleybol takımına 2022 yılı için 12 aylık koç desteğini onayladı ve İran Voleybol Federasyonu, takımın performansını uluslararası düzeyde iyileştirmeye yardımcı olmak için İtalyan antrenör Alessandra Campedelli’yi seçti.

Antrenör desteğine ek olarak, İran Voleybol Federasyonu, takımın birinci sınıf tesislere sahip özel bir eğitim kampına erişimini sağladı. Ekip ayrıca, Eylül 2022’de Hangzhou 2022 Asya Oyunları’nda mücadele edecek ve 1974’ten bu yana etkinlikte ilk kez yer alacak.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F° konuyla ilgili olarak FIVB’nin hem erkek hem de kadınlarda dünya çapında voleybol seviyesini yükseltmeye kararlı olduğunu belirtti. Voleybolun doğası gereği cinsiyet dengesine dayalı olduğunu ve bunun dünyadaki hem erkek hem de kadın takımlarının paralel gelişimine yansımasını sağlamak istediklerini ifade etti. Ayrıca İran kadın voleybol milli takımının hem teknik hem de taktik seviyesini yükseltmesine yardımcı olma konusunda teknik direktör desteğinin olumlu etkisini görmekten çok memnun olduklarını ve Hangzhou 2022’de nasıl bir performans göstereceklerini görmek için merakla beklediklerini söyledi.

İran Voleybol Federasyonu Başkanı Mohammad Reza Davarzani ise konu ile ilgili olarak, FIVB’nin desteğiyle, İtalyan Koç Alessandra Campedelli’nin İran’daki kadın voleybolu planlarının gerçekleşmesine yardımcı olduğunu belirtirken voleybolun İran’da kadınlara özel bir eğitim kampı kurabilecek ve başarılarının önünü açmaya yardımcı olabilecek tek spor olduğuna inandığını ifade etti. İran Voleybol Federasyonu’nun stratejisinin voleybolda kadın erkek eşitliğini geliştirmek olduğunu belirtti.

İtalyan antrenör Alessandria Campedelli, antrenman seanslarına katılma fırsatı bulan İranlı koçlarla en son antrenman yöntemlerinin ve uygulamaların paylaşılmasına da yardımcı oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu