DünyaManşet

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası Türkiye’de gerçekleştirilecek

Son yıllarda hem salon voleybolunda hem de plaj voleybolunda uluslararası seviyede birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Türkiye, 14-19 Aralık 2021 tarihlerinde ilk kez FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Türkiye, 14-19 Aralık’ta oynanacak FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’na, iki takımla katılacak.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından 1991 yılından bu yana organize edilen Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Türkiye; kadınlar kategorisinde altı şampiyonluk, iki ikincilik ve dört üçüncülük elde etti.

Avrupa kıtasından Şampiyonlar Ligi’ni ilk üç sırada tamamlayan takımlar, Amerika kıtasından kulüpler şampiyonu ve ikincisi, Asya kıtasından kulüpler şampiyonu ve ikincisi ile FIVB tarafından wild card ile davet edilen kulüpler arasında gerçekleştirilen dev organizasyona ev sahipliği yapacak şehir ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Türkiye, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’na iki takımla katılacak. VakıfBank, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’ni 2. sırada tamamladığı için ülkemizi temsil edecek ilk takım olurken, ikinci takım ise FIVB tarafından Wild Card ile davet edilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu