Plaj Voleybolu

FIVB Plaj Voleybolu Komisyonu Tokyo için toplandı

FIVB Plaj Voleybolu Komisyonu; Tokyo 2020 için hazırlıklar, Plaj Voleybolu Kıta Kupası aracılığıyla plaj voleybolunun büyümesi, 2019 Plaj Voleybolu Dünya Turunun başarısı ve gelecekteki etkinlik stratejisi için verimli planlama da dahil olmak üzere bir dizi önemli konuyu görüşmek üzere toplandı.

Toplantı, plaj voleybolunun devam eden büyümesini vurgulayan FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça Fᵒ tarafından Olimpiyat Oyunlarındaki ve diğer önemli etkinliklerdeki başarısı vurgulanarak açıldı. 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’na katılmaya çalışan sadece 31 takımdan, Rio 2016 169 sayısıyla bu sayının beş katına  ulaştı. Tokyo 2020 için yeterlilik, plaj voleybolunun bir başka muhteşem yazında büyük bir mücadeleye sahne olacak.

Başkan Ary Graça, plaj voleybolunun dünya çapında etkileyici bir şekilde genişlediğini vurguladı ve Plaj Voleybolu Kıta Kupası’nın tanıtımını gerçekleştirdi. Bu yarışma, plaj voleybolunu daha erişilebilir hale getirerek, her Kıta Konfederasyonunun katılımını sağlayacak.

Sadece geçen yıl, FIVB Başkanı, böyle bir toplantının ilk gerçekleştiği bölge için stratejik bir planın oluşturulmasına yardımcı olmak için Okyanusya’nın 20 Ulusal Federasyonu ile bir araya geldi. Sadece iki hafta önce, Avustralya dışındaki Okyanusya’da ilk kez Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliğine ev sahipliği yapan Cook Adaları ile stratejik plan hayata geçirildi.

2019 Plaj Voleybolu Dünya Turu, Roma, İtalya’daki dünyaca ünlü Foro Italico stadyumundaki Finaller ile çok popüler bir etkinlik şeklinde gerçekleşti. Etkinliği yayınlayan 70’den fazla ülke, sporun küresel erişiminin bir başka göstergesiydi. Başkan Ary Graça, beş günlük etkinlik sırasında 32 milyon sosyal medya izlenimi oluştururken etkinliğin inanılmaz sosyal medya sayılarını paylaştı.

FIVB Başkanı, “Plaj Voleybolu son yıllarda inanılmaz sonuçlar elde etti ve sporun özellikle Okyanusya gibi bölgelerde popülaritesinin artmaya devam ettiğini görmek çok cesaret verici” dedi.

“Tokyo 2020 de sporcularımızın bir kez daha spordaki en büyük sahnede başrol oynadığını görmek için çok heyecanlıyız ve FIVB, Olimpiyat Oyunlarından sonra plaj voleybolu etkinlikleri için gerekli stratejiyi hazırlamak istiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu