ManşetPlaj Voleybolu

FIVB Plaj Voleybolu Takviminde Güncellemeler

FIVB, plaj voleybolu etkinlik organizatörleri ile yaptığı görüşmeler sonrasında plaj voleybolu takvimine yaptığı eklemeleri açıkladı.

FIVB, tüm 2020 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu  etkinliklerinin durumunu sürekli olarak izleyerek, sporcuların, yetkililerin ve taraftarların sağlık ve refahlarının aldığı tüm kararlarda öncelikli olmasını amaçladı. Bu nedenle, FIVB mevcut durum, küresel seyahat sınırlamaları ve uluslararası spor etkinliklerinin düzenlenmesine ilişkin yerel yönetim kısıtlamaları göz önünde bulundurarak bu etkinliklerin durumu hakkında çeşitli güncellemeler yaptı.

Takvimdeki uyarlamalar,küresel koronavirüs pandemisi nedeniyle daha önce ertelenen Mart ve Mayıs 2020 için planlanan çeşitli etkinliklerin iptalini içeriyor. Bunların arasındaki 3 yıldızlı etkinlikler ; iran Bandar Abbas, Avusturalya Gold Coast ve Letonya Jurmala etkinlikleri. 4 yıldızlı etkinlik Çek Cumhuriyeti Ostrava. Ayrıca, güncellenen takvimde, bir dizi 1 ve 2 yıldızlı etkinlik için güncelleme yapıldı.

FIVB, plaj voleybolu etkinliklerinin güvenli bir şekilde geri başlatılmasını sağlamak için durmaksızın uğraşıyor. Ayrıca bu ayın sonlarında 2020/2021 takvimi için başvuru sürecini başlatacak. Buna ek olarak, gelecek sezonun resmi takvimi, önümüzdeki aylarda tüm paydaşlara iletilecek ve Ekim 2020’nin ikinci yarısından önce 3, 4 veya 5 yıldızlı etkinlikler yapılmayacak.

Yerel sağlık otoritelerine danışılarak etkinlik organizatörlerinden alınan olumlu güncellemeler temelinde Ağustos ayına kadar başka bir güncelleme daha yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu