AvrupaDünyaManşet

FIVB ve CEV, Yeni Sezonun Final Tarihlerini Belirliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs Covid19 sebebiyle dünya voleybolunun tüm etkinliklerinin sonlandırılmasının ardından FIVB ve CEV, gelecek sezon için çalışmalarını başlattı.

CEV, faaliyetleri yeniden başlatma planlarını değerlendirmek için konferans görüşmeleri düzenliyor. Herkesin güvenli olmasını sağlayarak aktiviteleri yeniden başlatmanın en uygun yollarını bulmak için tüm paydaşlarıyla kararlar almaya çalışan konfederasyon çalışanlarının ilk aşamada Ağustos ayının başına ertelenen dört yaş grubu Avrupa Şampiyonasının organizasyonunu yapmayı planlıyor.
Hemen ardından Ağustos ayı sonunda ve Eylül ayı başında gerçekleşmesi beklenen EuroVolley 2021 elemelerine odaklanacak olan CEV, pandemi sebebiyle kısıtlanan uluslararası seyahatler vb. konuların netleştirilmesi için Ulusal Federasyonlar ve ilgili makamlarından cevap bekliyor. EuroVolley 2021 için 1 Temmuz’a kadar şartların iyileşmesi ve organizasyonu şekli ile ilgili çalışmalar devam edecek.

Finaller için olası tarihler belirlendi

FIVB, 2021 takvimi içinde Dünya Şampiyonası Finali için 18 Nisan, Milletler Ligi Finali için 27 Haziran, Olimpiyat Oyunları içinde 23 Temmuz tarihini belirlerken, CEV de Şampiyonlar Ligi Süper Finali için 7 Mayıs tarihini belirlemiş durumda.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu