DünyaManşet

FIVB’nin Good Net projesi ve Voleybol Uluslar Ligi’ne 4 Ödül

FIVB bir kez daha iki farklı alanda yenilikçi ve yaratıcı projeleriyle anıldı. Good Net projesi ve Voleybol Uluslar Ligi (VNL), TOP / COM Grand Prix Corporate Business 2020 Ödüllerinin 22.sinde Prix Spécial for Good Net’in çevre üzerindeki etkisi de dahil olmak üzere toplam dört ödül aldı.

Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen ödül töreni, yalnızca en iyi ve en ilgi çekici iletişim kampanyalarını ve projelerini kabul ediyor. Her ödül, pazarlama, iletişim ve insan kaynakları alanında dünyanın önde gelen uzmanlarından oluşan bağımsız bir jüri tarafından titiz bir değerlendirmeden sonra verilir.

FIVB’in Good Net projesi, ISCOM Business School tarafından desteklenen Prix Spécial TOP / COM Grand Prix Iscom de la RSE ödülüne layık görüldü. Törenin en büyük ödülü olan Prix Spécial, sosyal ve çevresel sorumluluğu savunmada belirgin etkisi olan inanılmaz projeleri tanıyor.

Good Net Projesi hem “Global Tasarım” hem de “Dış Etkinlik” kategorilerinde altın madalya kazandı. Hayalet ağları okyanustan çıkarmak ve onları voleybol ağlarına dönüştürmek için başlatılan bu sürdürülebilirlik girişimi, gezegeni koruma görevinde yavaşlama belirtisi göstermediğini gösterdi.

Hayalet ağlar deniz yaşamı için son derece ölümcül ve sürekli bir tehdit oluşturur ayrıca yüzyıllarca suda kalabilir. Okyanuslarda kalan bu ağların varlığı tüm gezegenin ekosistemi için bir tehdit oluşturmaktadır. Okyanuslarda kalan bu ağların varlığı tüm gezegenin ekosistemi için bir tehdit oluşturmaktadır. Bu nedenle FIVB, sporu harekete geçmek için bir araç olarak kullanmanın kritik olduğunu hissetti ve Good Net’i başlatmak için deniz koruma grubu Ghost Fishing Foundation (Ghost Fishing) ile birlikte çalıştı.

Proje konuyla ilgili küresel farkındalığı artırmak için tasarlandı ve Mart 2019’da Copacabana Plajı’nda başlatıldığından beri, Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen 2019 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere dünyanın her yerinde Good Nets ortaya çıktı.

Ayrıca, VNL “Görsel Kimlik” kategorisinde gümüş aldı. Bu ödül, VNL’nin ünlü marka ajansı Landor ile ortaklaşa verilen benzersiz markasının kanıtıdır. Salonun renkleri ve saha çizgileri marka tasarımına ilham verirken, rekabetin ayırt edici ‘VNL’ logosunu oluşturmak için en yeni hareket yakalama teknolojisi kullanıldı.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça Fᵒ, “Hem Good Net Projesi hem de VNL, FIVB’nin dinamik dijital stratejisini 2020’ye nasıl taşıdığını göstererek, iletişim ve markalaşmalarını yenilikçi yollarla geliştirmeye özenle çabaladılar” dedi.

“Sıkı çalışmanın ve bağlılığın ödüllendirildiğini görmek her zaman bir zevktir ve hem sahadaki hem de saha dışındaki girişimleriyle dünyadaki voleybol ve plaj voleybolu hayranlarıyla bağlantı kurmayı hedefleyen bir federasyona liderlik etmekten gurur duyuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu