Dünya

Gaila Gonzalez’in Yükselişi

Gaila Gonzalez, adım adım  Dominik Cumhuriyeti kadın milli takımının kadrosuna girdi ve takımın önemli bir parçası haline geldi.

Sol elli smaçör, mücadelenin ne kadar büyük olduğunu anlıyor, ancak takım COVID-19 salgını nedeniyle katı sağlık protokolü kurallarına göre yeşil ışığa geri dönmeye başladığında kendisini buna hazır hissediyor.

2015 yılında U20 Dünya Şampiyonası’nda takımını zafere götüren Gonzalez, “23 yaşına girdim ve takım arkadaşlarımdan öğrenecek çok şey var” dedi.

Dominik Voleybol Federasyonu Ulusal Programının bir ürünü olan ve son iki yıldır Türkiye’de oynayan 1.88 metre yüksekliğindeki Gonzalez için bu çok büyük bir tecrübe oldu.

“Çok çalışıyorum, şu an bulunduğum noktaya geldim, her fırsattan yararlanmaya çalışıyorum” dedi. “Her fırsatta elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum, her zaman takım için en iyisini arıyorum.”

2009’dan beri Dominik kıdemli takımına antrenörlük yapan Brezilyalı Marcos Kwiek, Gonzalez’in yeteneği ve üzerinde çalışması gereken oyunun özellikleri hakkında konuşuyor.

“Geçen yıl onu giderek daha fazla kullanmaya başladım,” diyor Kwiek. “Servisini, savunmasını, arka saha hücumlarını iyileştirmesi ve daha agresif olması gereken iyi bir blok yeteneğine sahip iyi bir hücum oyuncusudur.

“En üst seviyeye ulaşmak için çok çalışmaya devam etmesi gerekiyor çünkü potansiyeli hakkında tam bir fikri yok. Çok gelişebilir. Çok yüksek bir yeteneği var. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu