Galatasaray’da maç sonrası açıklamalar

0
47

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, Misli.com Sultanlar Ligi 23. hafta erteleme maçında Sistem9 Yeşilyurt ekibini 3-2 mağlup etti.
Başantrenör Ataman Güneyligil, takım kaptanı Gizem Güreşen ve İlkin Aydın galibiyeti Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.

Açıklamalar şu şekilde:

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“İlk iki set istediğimiz makine düzeyinde oynayan bir takım. Çok iyi servis atan, çok iyi blok yapan, blok sayısı alabilen, bloktan seken topu hücuma çabuk sokabilen bir takım vardı. Sonra üçüncü ve dördüncü set tamamen tam tersi bir takım gördük. Oyuncularımız yaptıkları hataların farkında. Teknik hatalar bu sefer taktik hatalara da yol açmaya başlıyor. Bunun önüne geçmemiz lazım. Oyuncu servis karşılama hatası yapabilir ya da servis kaçırabilir. Bir tane atak topunu auta vurabilir ama rakip takımı nasıl durduracağımız taktik disiplinden kesinlikle vazgeçmemeleri lazım. Son set öndeydik, ilk iki sete yakın bir set oynadık. Bütün maça yayıp, 2-0 öne geçtikten sonra uzatmamamız gerekiyor.”

GİZEM GÜREŞEN

“İlk iki set çok iyi servis attık. Karşı takım çok hızlı voleybol oynayan bir takım. O yüzden onların o çabuk oyununu bozabildik ve daha rahat olabildik. Üçüncü ve dördüncü set servis atamadık. Onlar çok iyi servis atmaya başladı. Doğal olarak bizim manşetimiz bozuldu. Böyle olunca da bir türlü oyuna tutunamadık. Ara açıldı hiçbir şey yapamadık. Hata üzerine hata yaptık. Beşinci set tekrardan istenilen her şeyi yaptık. O kadar inişli çıkışlı bir maç oldu ki 1 ay kadar zamanımız vardı ve o aradan sonra gelip maç oynamak çok zor. 3 günde 1 maç oynadığımız tempodan çıktık sonra 1 ay hiçbir şey yok. Haliyle maç temposuna tekrar alışmak, maç oyunu oynayabilmek zor bir şey. İlk maçı kazasız atlattığımız için çok mutluyum. Umuyorum daha iyi voleybol ortaya koyabiliriz.”

İLKİN AYDIN

“3-0 ya da 3-1 alabileceğimiz bir maçtı. Herkesi tebrik ediyorum, iyi mücadele ettik. İyi oynadığımız söylenemez ama çok iyi iş yaptık sahada. Tüm takımı tebrik ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here