Genel Haberler

Geriç’ten Çocuklar İçin Web Semineri

Voleybolun başlangıç seviyesindeki genç oyuncularla çalışan antrenörlere hitap eden bir dizi web seminerinin ikincisi Perşembe günü düzenlendi. Seminerde ana konuşmacı olarak Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonu voleybolcu Andrija Geric yer aldı.

Geriç, kendi ülkelerinde CEV Okul Projesi’nin organizasyonunda yer alan bir dizi koç ve beden eğitimi öğretmenine seslendi. Geric “Voleybolda Motivasyon” konulu web seminerinin başlangıcında “Ben voleybol oynarken psikoloji hakkında çok şey bilmiyordum ancak rekabetçi kariyerimin son yılında psikoloji okumaya başladım” dedi.

Jenerasyonunun pozisyonundaki en iyi oyuncularından biri olan orta oyuncu, uzun bir kariyerin tadını çıkardı, rekabetçi yıllarının çoğunu İtalya’da, Yunanistan ve Türkiye’de geçirdi. “Ben bir spor psikologu ve zihin koçuyum ve çeşitli sporlardan sporcularla çalışıyorum. Bunlar arasında kürek, kayak, karate, judo, bisiklet, atış, tenis, golf, yelken, poker ve satranç gibi bireysel sporlar sayılabilir. Bunun yanında voleybol, basketbol, futbol, hentbol, su topu ve diğerleri gibi takım sporlarından sporcularla da çalışıyorum ”diye devam ediyor.

Geric, 10 yaşındaki çocuklardan Olimpiyat umudu yaşayanlara kadar çok çeşitli sporculara mentorluk yapıyor. Geric, “Kişisel hedefim Olimpiyat madalyası kazananlar da dahil olmak üzere bir geniş bir müşteri portföyüne sahip olmak ve müşterilerimden birinin 2021’de yeniden planlanan Tokyo Olimpiyatlarına gideceğini umuyorum” diyor.

EuroVolley’den üç madalyası bulunan (2001’de altın  2005 ve 2007’de bronz), Geric antrenörlerin dinlemek isteyeceği motivasyonel konuşmacılardan biri. “Oturumumda, antrenörlerin çocuklarla çalışırken bile kolayca uygulayabilecekleri pratik bir motivasyon teorisini, bunun nasıl yapılacağıyla ilgili bazı pratik örneklerle açıkladım. Katılımcıların kendileri hakkında koç olarak daha fazla şey keşfetmelerine, voleybol oynamak ve eğlenmek için çocukları motive edebilmek için kendi yeni yollarını bulmalarına izin vermek istiyorum. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu