Manşet

Guidetti: Sırbistan’dan rövanşı almaya gidiyoruz

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası hakkında konuşan A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, rakibimiz Sırbistan’a mesaj gönderdi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, basın mensuplarıyla Avrupa Voleybol Şampiyonası öncesi düzenlenen organizasyonda bir araya geldi. Takım ve teknik kadrosuna teşekkür ederek sözlerine başlayan Guidetti, “Bu sene yaşamış olduğumuz şey bir sporcunun en zor yazıydı. Türk Milli Takımı sene başından beri milli takımlar organizasyonları olarak tüm hepsine katılan tek takım olabilir. Belki başka takımlardan da olacak ama tüm organizasyonlara katılan milli takımlar üzerinde tek ülkeyiz” dedi.

Filenin Sultanları çok motive

İtalyan çalıştırıcı şöyle devam etti: “Bir takım için oyuncularımız için yeni bir turnuvaya hedefe başlamak çok zor. Her seferinde yeni bir heyecan ve motivasyonla odaklanmak zor. Avrupa Şampiyonası kampından, ilk günden şu güne kadar çok motive şekilde geldiler ve antrenmanlarda yüzde yüzlerini veriyorlar. Avrupa Şampiyonası’nda çok zor maçlar olduğunu biliyoruz ama biz her zaman olduğu gibi hazırız ve neler yapabileceğimizin farkındayız.

‘Sırbistan’dan rövanşı almak istiyoruz’

Son Avrupa Şampiyonası’nı kendi seyircimiz önünde mükemmel şekilde oynadık ve boynumuza gümüş madalyamızı takmıştık. Şu andaki hedefimiz Sırbistan’da rövanşı Sırplara karşı oynayıp almak. Buraya gelmek için önümüzde çok zor maçlar var. Takım hedefi olarak Sırbistan’dan rövanşı almaya gidiyoruz.”

Kore maçından aldığımız dersler var

Millilerin Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndaki performansına da değinen Guidetti, “Harika bir olimpiyat oynadık ve her oyuncu, her sayı için çabaladı, mücadele etti. Maalesef her turnuvada, her takımın oynadığı kötü bir maç oluyor. Kore’ye karşı en kötü günümüz olduğunu söylemem. Böyle bir günde bile yenmeye çok yakındık. Güney Kore son 3 olimpiyatın ikisinde yarı final oynamış, ilk dörde girmiş. Bu maçtan aldığımız dersler bize çok yardımcı olacak” şeklinde konuştu.

“HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Giovanni Guidetti, şu ifadelerle sözlerini noktaladı: “Ben öncelikle tekrar staffıma ve oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum bu göstermiş oldukları performanstan dolayı. Ben antrenör olarak her gün sıçrayıp koşmak zorunda değilim ama oyuncularım bunu her gün yapmak zorundalar ve bunun için kendilerini her gün hazırlıyorlar. Avrupa Şampiyonası takvimine baktığımız zaman çok uzun bir periyot var önümüzde. Bu da aslında bize turnuvaya girmek için agresifliğimizi her gün biraz daha fazlalaştırmak için zaman veriyor. Bu uzun Avrupa Şampiyonası dönemini kendi avantajımıza kullanacağız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu