Avrupa

İtalyan Kadın Milli Takımı için tüm çalışmalar iptal

İtalya kadın voleybol takım koçu Davide Mazzanti, kendisi ve şu anda koronavirüs salgını nedeniyle evde karantinada olan oyuncuları için antrenmanlara başlamayı reddetti.

İtalya’nın 2018 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda gümüş ve 2019 CEV Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanması onları Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde madalya için favorilerinin arasında olması bekleniyordu.

Mazzanti, İtalyan günlük spor gazetesi La Gazzetta dello Sport’a verdiği demeçte, “Şu anda evde olma zamanı ve sonra doğru an geldiğinde Olimpiyat ateşini yeniden yakacağız.”dedi.

“Dünya gerektiği kadar durmalı. Bunun ne kadar süreceğini bilmiyorum, ancak tehlike geçene ve normal bir hayata dönene kadar plan yapmanın bir anlamı yok. ”

Rekabet askıya alındığından beri 43 yaşındaki koç çalışmaya devam ediyor ve gelecekteki rakipleri analiz ediyor ve çevrimiçi koçluk ekibiyle çalışıyor.

İtalya, Tokyo 2020’de B Grubu’nda Japonya 2018 FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası ve 2018 ve 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde de bronz kazanan Rio de Janeiro 2016 Olimpiyat şampiyonu Çin ile karşılaşacak.

Ayrıca 2018 ve 2019’da VNL’yi kazanan Rio 2016 bronz madalya sahibi ABD ve 2018 VNL ve 2019 CEV Avrupa Şampiyonası’nda gümüş kazanan Türkiye’de aynı grupta yer alıyor. Grubun diğer takımları ise Rusya ve Arjantin.

İtalya bu yıl herhangi bir maç oynamazsa, 1947’den bu yana ilk kez kadın takımı bir yılı maç oynamadan geçirecek.

Bununla birlikte Mazzanti, bir yıl ara bile olsa, genç oyunculardan faydalanacağından emin.

İtalya, Meksika 2019 FIVB Voleybol U20 Kadınlar Dünya Şampiyonası ve Mısır 2019 FIVB Voleybol U18 Kız Dünya Şampiyonası’nda gümüş kazanan oyuncuların bulunduğu güçlü bir altyapı içeriyor.

“İtalya gibi genç bir takım için bir yıl daha deneyim olacak ve sonra ne olacağını göreceğiz” dedi.

“Açıkçası, biz bu durumdan çıkana kadar hiçbir şey bilmeyeceğiz. Oynayacağımız başka uluslararası turnuvalar da var, ancak şimdilik bunları ne zaman organize edebileceğimiz belli değil. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu