Genel Haberler

İyi Günde ve Kötü Günde Voleybol İnsanları Birbirine Bağlıyor

Voleybol sadece iyi şeyler olduğunda değil, koşullar zor olduğunda da insanları birbirlerine bağlar.

Arnavutluk’ta sadece birkaç hafta önce düzinelerce insanın hayatını kaybettiği ve çok fazla hasara yol açan büyük depremden sonra, Allianz Powervolley MILANO, Arnavutluk rakibine 2020 Erkekler CEV Voleybol Kupası 16 lı finalinde her iki karşılaşmayı da Milan’da Centro Pavesi’de oynamayı tekif etti. Ayrıca, bilet satışındaki gelirlerin bir kısmı, Durres şehri yakınlarındaki afet olaylarından etkilenen Arnavutluk Erzeni SHIJAK ekibine gidecek.

İtalya’daki İtalya Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin binasında düzenlenen basın toplantısında İtalyan kulübü başkanı Lucio Fusaro Milano “Bu düşünceyle karşılaştık, çünkü her zaman en dezavantajlı kişilerin ihtiyaçlarına karşı duyarlı olduk”dedi. “Powervolley önemli bir voleybol gücü olarak ortaya çıkıyor ve voleybol ile birlikte yayılan sosyal mesajı geliştirmek için kaynak ve enerji yaratıyor. Depremin bu kadar şiddetli hissedildiği Durres eyaletinden bir takıma karşı oynamamız gerektiğini öğrendiğimizde ilgili tüm ortaklarla konuştuk ve iki maçın burada Milan’da yapılmasını önerdik. Misafirperverliği sağlamamıza ve Arnavut dostlarımızın ihtiyaçları için gelirlerini bağışlamamıza yardımcı olan İtalya Voleybol Federasyonu ve Centro Pavesi’nin de desteğini vurgulamak istiyorum.

İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Pietro Bruno Cattaneo, bu girişimle özellikle gurur duyuyor: “Bugün, kulüplerimizin ve milli takımlarımızın olağanüstü sonuçlar aldığı bir sezonun ardından gelen özel bir Pazartesi. Bununla birlikte, bugün doğal olarak voleybolun DNA’sında olan bir dayanışma hakkında konuşuyoruz. Federasyon, Allianz Powervolley’in önerisini derhal kabul etti ve kalkınma merkezimiz böylesi bir dayanışma projesine ev sahipliği yapacak.”

“ Basit ”bir voleybol maçı için yapılan bunlar harika bir şey, çünkü bu Arnavut takımına yardım etmeye çalışıyoruz. Bu gerçekten voleybol’un sadece bir maçın sonucu olmadığı anlamına geliyor. Bu iki günü vurgulamak ve arenaya sporumuzun ne anlama geldiğini anlatmak için arenaya mümkün olduğunca çok insan getirmek bizim en büyük sorumluluğumuzdur ”diye ekledi takım kaptan Matteo Piano.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu