Kar Voleybolu

Kar Voleybolu Herkes İçin Eğlenceli

Koronavirüs salgını Kar Voleybolu sezonunu aniden sona erdirmiş olabilir, ancak önümüzdeki kış ve karda daha fazla eğlenmek için sabırsızlanıyoruz, Fransız Voleybol Federasyonu (FFvolley) tarafından başarıyla düzenlenen birkaç Kış Festivali’ne geri dönebiliriz. Kar Voleybolu birçok ülkede çok hızlı bir şekilde büyüyor ve Fransa da bu gruba katılmak istiyor.

Birkaç hafta önce, 22-23 Şubat tarihlerinde Haute-Savoie bölgesinde çok popüler bir kayak merkezi olan Manigod’da, Fransız Federasyonu tarafından düzenlenen açılış Fransız Kar Voleybolu ulusal turunun ilk durağı gerçekleşti. Etkinlikte bir Kar Voleybolu Kış Festivali de yer aldı ve becerilerini altı sahada test eden yaklaşık 100 katılımcı vardı.

FFvolley’deki etkinlik sunumundan sorumlu Daniel Lacombe, “Katılımcılar arasındaki genel fikir birliği, Kar Voleybolu’nun çok eğlenceli olması” diyor. “Birçok insan bu genç spor hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri için kurallar, ekipman hakkında soruları vardı.”

Böyle ikinci bir olay 6-8 Mart’ta Isère bölgesinin bir başka popüler kış noktası olan Gresse-en-Vercors’ta gerçekleşti. Bu turnuva ve yanında düzenlenen Kış Festivali, FFvolley Başkanı Eric Tanguy ve CEV Avrupa Turu’na katılan ilk Fransız takımı İskender El-Ghouti, Julien Saint-Vanne ve Daniel Petrov da dahil olmak üzere bir dizi önde gelen konukları içeriyordu. Bu üçlü, Ermenistan ve Gürcistan’da sırasıyla beşinci ve dördüncü sırada yer aldı ve uluslararası ilk çıkışlarını çok umut verici sonuçlarla taçlandırdı.

Gresse-en-Vercors Fransa Oturarak Voleybol milli takımlarının üyelerine ve teknik personeline de ev sahipliği yaptı ve böylece voleybolun büyük bir temsilini ve birçok yönünü bir araya getirdi. Bazı kısıtlamalara rağmen, bu ikinci Kış Festivali, çoğu kez ilk kez Kar Voleybolu oynayan ve beş sahada oynayan 54 katılımcıyı içeriyordu.

Lacombe, “Herkesin hazırladığımız yan etkinliklerin ve aktivasyonların tadını çıkararak harika zaman geçirdiğine inanıyorum” diyor. “Program bir konser, bazı yarışmalar, bir parti içeriyordu ve insanlar gönüllülerimizin yardımıyla Kar Voleybolu ve Oturarak Voleybol hakkında daha fazla şey öğrendiler. Pazarlama ve iletişim açısından daha fazlasını yapabileceğimizi bilsek de, aldığımız geri bildirimler iyi. Fransız TV ve basını bu olayları bildirdi ve ilgili insanlar zaten gelecek yıl geri gelmek için sabırsızlanıyorlar. Bunun gelmesini bekleyemeyiz! ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu