1. LigKadınlarLigler

Kuzeyboru Takımı Moral Depoluyor

Aksaray’ı voleybolda temsil eden Kuzeyboruspor, tiyatro oyunu ile moral buldu.

TVF Kadınlar 1. Lig B Grubu’nda yer alan ve 10 maç sonunda yenilgi yüzü görmeden 30 puan toplayan Aksaray’ın Sultanları “Etekler ve Pantolonlar” oyununu seyretti.

17 Aralık 2019 günü, Aksaray Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu, Kuzeyborusporlu oyuncular izledi.

Oyun bitiminde, oyuncuların izleyenleri selamlamasından sonra, Kuzeyborusporlu oyuncular da sahneye çıkarak, oyuncularla birlikte tüm izleyenleri selamladı.
Mine Artu’nun yazdığı ve Serkan Budak tarafından yönetilen oyunda, Nurseli İldiz, Nergis Kumbasar ve Kimya Gökçe Aytaç oyunculukları ile performans sergiliyor.

Etekler ve Pantolonlar oyununun konusu ise şöyle;
Nurcan yıllardır görüşmediği okul arkadaşı Aysel’e sürpriz yaparak evine ziyarete gelir. Nurcan kocasının kendisini aldattığını ve intikam alacağını bu konuda Aysel’den yardım istemek için geldiğini açıklar. Aysel Nurcan’ın durumuna üzülür ve ona yardım edeceğini söyler. Aysel ve Nurcan, Nurcan’ın eşine karşı strateji belirlerken, Aysel de bu durumlardan etkilenip kendi evliliğini sorgulamaya başlar. Nurcan ve Aysel evliliklerini sorgularken geçmişlerine bir yolculuk yaparlar ve aslında ikisi de hayatlarında olmak istedikleri gibi değil de, aile ve çevre baskısıyla, başkalarının onları görmek istedikleri bireylere dönüştüklerini anlarlar. İki eski arkadaşın evliliklerini sorgulamak için başladıkları süreç, artık kendi istedikleri hayatlara doğru yol aldıkları bir sürece dönüşür.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu