1. LigKadınlarLigler

Kuzeyboru’nun Sultanlar ASÜ’de Hedeflerini Anlattı

Kadınlar Voleybol Birinci Liginde Aksaray’ı başarıyla temsil eden ve yenilgisiz şekilde Sultanlar Ligine doğru ilerleyen Kuzeyboru Spor Kulübü sporcuları, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencileri ile buluştu.

Spor Bilimleri Fakültesi tarafından ikincisi düzenlenen “Sporda Kariyer Günleri” etkinliği kapsamında ASÜ’ye gelen Kuzeyboru Bayan Voleybol Takımı oyuncuları, kariyerleri ve sportif hedefleriyle alakalı bilgiler verdi. Programın açılışında bir selamlama konuşması yapan ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Ünlü, ASÜ’nün spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarına dikkat çekti. Bu alana dair son derece başarılı faaliyetler yürütüldüğünü, Fakülte olarak bu misyona katkı sunmak amacıyla kariyer günleri etkinliklerini düzenlediklerini ileten Ünlü, “Çeşitli branşlarda çalışmalar yapan sporcularımızı ve kulüplerimizi öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Kuzeyboru Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı bugün bizlerle birlikte. Kendileri son derece başarılı şekilde ilerliyor. Onları tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi. Açılış konuşmasının ardından sporcular ve teknik heyet sahneye geldi. Takım Kaptanı Duygu Üçdağ, taraftar desteğinin önemine vurgu yaparak, “Onların tribünden verdiği destekle biz de sahada rakip üstünde bir baskı kurabiliyoruz. Seyircinin ilgisi oldukça iyi durumda, biz bu ilginin daha da artmasını istiyoruz. Aksaray’da artık insanlar bizleri tanıyor, şehirde iyi bir sinerji oluştu. Şampiyonluk hayalimizde herkesi yanımızda görmek istiyoruz” dedi. Takım Antrenörü Tuncay Öcal da, tüm maçlara büyük bir konsantrasyon içinde çıktıklarını ve disiplinli şekilde çalıştıklarını belirterek, “Hiçbir maçı ‘kolay maç’ olarak görmüyoruz. Disiplinli bir şekilde çalışıyor ve hedefimize ilerlemeye gayret ediyoruz. Tüm maçlarımıza değerli öğrencilerimizi de bekliyoruz” dedi.

Program, takım oyuncularının öğrencilerden gelen soruları yanıtlaması ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş’ın sporculara hediye takdiminin ardından sona erdi. Takımın maskotu olan ve “Malki” de büyük ilgi gördü. Katılımcılar, kendilerine atkı hediye eden Malki ile fotoğraf çektirdi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu