Genel HaberlerManşet

Liglerin başlama tarihi iyice belirsizleşti

Koronovirüs sebebiyle ertelenen liglerin ne zaman başlayacağı herkes tarafından merak edilmeye başladı.

Süresiz olarak ertelenen futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinin akıbetinin ne olacağı büyük merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla yurt dışı uçuşlarının tamamının durdurulması ve şehirlerarası seyahatlerin sınırlandırılmasının ardından liglerin başlayacağı tarih de iyice belirsizleşmeye başladı.

Bir hafta maçlar seyircisiz oynandıktan sonra; 19 Mart tarihinde tüm müsabakalar ve ligler belirsiz bir süre ertelenmişti.

Nisan ayında liglerin başlaması imkansız hale geldi

Ancak 27 Mart 2020 Cuma akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile özellikle seyahat konusunda getirilen kısıtlamalar ile TFF Başkanı Nihat Özdemir’in ‘Nisan ortasında seyircili olarak ligleri oynatmayı düşünüyoruz’ öngörüsünün gerçekleşme imkanı oldukça zor hale geldi. Bununla birlikte voleybol, basketbol ve hentbol liglerindeki takımların da kadrolarında bulunan yabancı oyunculardan ülkelerine dönenlerin fazlalılığı, kalanların ve Türk oyuncuların da antrenman sıkıntıları sebebiyle kendilerini hazırlamakta yaşayacağı zorluklar da düşünüldüğünde liglerin başlayacağı zamanın tam olarak belirlenmesinden sonra bile mücadeleye hazır hale gelmeleri oldukça uzun sürebilecek gibi görünüyor.

Haber:Sema Demet

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu