Avrupa

Luke Reynolds Halkbank’tan çekiniyor

Luke Reynolds Halkbank Taraftarı Ve Sahip Olduğu Voleybol Kültüründen Çekiniyor

Luke Reynolds, takımın yardımcı antrenörü.
34 yaşındaki Avustralyalı, bu sezon Jastrzębski Węgiel’e geri dönüşü yaşıyor. Luke, 2016/2017 sezonunda Jastrzębski Węgiel’de vatandaşı Mark Lebedew’in teknik kadrosunda çalıştı. Çok iyi geçen sezon PlusLiga bronz madalyası ile taçlandı. Bu Luke Reynolds’u ilk antrenörlük denemesini yaşamaya yöneltti ve Alman şampiyonu Berlin Recycling Volleys’in teklifini kabul etti. Kader Şampiyonlar Ligi’nde her iki takımı da karşı karşıya getirdi ve Aralık 2017’de Jastrzębie-Zdrój’da BR Volleys’in ilk antrenörü olarak sahaya çıktı. Kazanan Jastrzębski Węgiel’di. Rövanş maçında Alman takımı başka bir antrenör tarafından yönetildi (Stelian Moculescu), çünkü Luke Şubat 2018’de Berlin kulübü ile yollarını ayırmıştı. Daha sonra yine bir performans antrenörü olarak çalışmaya devam etti. Dünya Milletler Ligi’nde mücadele eden Avustralya ekibinde Lebedew’in  yardımcılığını yaptı. Daha sonra Jastrzębski Węgiel ailesine ve sevdiği ülkeye geri dönme fırsatına kavuştu. Bu sezon, deneyimli antrenörler ve oyuncularla çalışmaktan çok heyecan duyuyor. Luke Reynolds, “Jastrzębski Węgiel’de harika insanlar çalışıyor, ekibin çok iyi mücadele edeceğini düşünüyor ve birlikte harika sonuçlar elde edecekleri bir taraftar kitlesine sahip.

İşte Luke Reynolds’un CEV Şampiyonlar Ligi grubu ve Halkbank için düşünceleri.

” Kulüp olarak Şampiyonlar Ligi’nde oynamaktan heyecan ve onur duyuyoruz. Bu yıl pratik ve güç olarak kendimizi geliştirmek için çok çalışıyoruz. Her oyuncu ve teknik personel her maça tam olarak odaklanmış olarak hazırlanıyor. Süreç üzerinde çok çalışırsak, sonuçlar kendiliğinden gelecektir. Bizim içinde bulunduğumuz grup, Şampiyonlar Ligi’nin tanıdık takımlarından oluşuyor ve % 100 performansınızı sergilemezseniz her takım birbirini yenebilir. İyi oynayıp uluslararası sahnede parlamayı umuyoruz.

Grubumuzdaki Halkbank ile birlikte geleneksel olarak Türkiye voleybolda bir güç merkezi haline gelmiştir. Sadık taraftarların ve güçlü voleybol kültürünün onları özellikle evinde daha iyi olmaya iteceklerinden eminim. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu