Veteran Voleybolu

Marmaris Uluslararası Veteran Voleybol Şampiyonası sona erdi

Uluslararası Marmaris Veteran Voleybol Şampiyonası yapılan kapanış töreni ile sona erdi.
Muhteşem bir açılış ile başlayan turnuvada, Marmaris Belediyesi ve Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın turnuvaya katılan takımları akşam yemeğine davet etmesi ve turnuva sonrası gerek İran takımları delegasyonunu ve İstanbul Veteran Sporları Derneği yetkililerini makamında ağırlaması, turnuvanın ne kadar başarılı olduğunu ve Marmaris’e katkılarını göstermiş oldu.

Turnuva direktörü Altan Arslan turnuva ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “41 takım beklentimizin çok üzerinde bir sayıydı.  600’e yakın sporcu ve yakınları, üç günün keyfini sporla ve Marmaris’le çıkarttılar. İran’dan 4 Milli Takımın gelmesi hem renk kattı hem de performans bakımından oynanan maçlarda çıtayı yükseltti. Yaptıkları bütün maçları kazandılar, kaybettikleri tek maç aralarında oynadıkları 55 yaş finali idi. Turnuvada yeni yöntemler üretmek zorunda kaldık ve bütün maçlar tek hakem ve masa yöneticisi ile mükemmel bir şekilde yürüdü. Turnuva formatının bundan sonraki organizasyonlarda bu şekilde olacağı kesin. Zorluklar çözüm getiriyor. Seremonimiz daha organize olabilirdi ama kimse bunu sorun haline getirmedi. Turnuva sonrası medya hareketlerindeki olumlu yorumlar bizleri ve Marmaris Belediyesini oldukça mutlu etti. Lisanslı 2.lig oyuncularının katılması bazı kişilerde sorun yarattı ama hedeflerimiz uzun vadeli olduğu ve temsili (milli) takımlar oluşturmak istediğimiz için bu uygulamayı pek değiştirmek taraftarı değiliz. Düşünülecek konu performans derecelerine göre klasmanlar oluşturmak olacak. Her sorunu çözdüğümüz gibi bunun da altından kalkacağız.

Ekstra takdir aldığımız konu ise son günümüzün anneler gününe rast gelmesi yüzünden salonda bulunan bütün kadınlara dağıttığımız çiçekler oldu. 2016 yılında Bursa’da da denk gelmişti. O gün de aldığımız karanfilleri TVF başkanı Mehmet Akif Üstündağ dağıtmıştı. Keyif alınan bir tecrübe idi.

Sonuçta çok başarılı bir hafta sonu geçti. İranlı sporcu dostlarımız takımlarımızı ülkelerinde görmeyi arzu ettiklerini belirttiler. Bu arada turnuvalarımızın basarisini işiten Rodos adası yetkilileri de bizi davet ettiler. Gelişimimiz kısacası çok olumlu. Umarım bu başarıları diğer branşlara da aktarabileceğiz. Derneğimiz adına Marmaris Belediyesi’ne, Sayın Mehmet Oktay’a, katılımcılara , bizi hakemlik konusunda destekleyenlere ve bilhassa Serdar Yilmaz ve saha personeline minnettarım.’ İfadelerini kullandı

SONUÇLAR:

KADINLAR
31+
1. İzmir KVC
2.Eskisehir BSB
3. İzmir Nicom

37+
1. Manisa Ecocold
2. Antalya Sultanları
3. Muğla VGD

43+
1.İstanbul Veteranları
2. Muğla 29 Ekim
3. SES İstanbul

ERKEKLER
35+
1 İran Master
2. Eskişehir Yurdum
3. İzmir KVC

45+
1. Büyükdere
2. Saint Joseph
3. Bursa Veteran

55+
1. Teheran A
2. Teheran B
3. Büyükdere

60+
1. Tahran 60
2. Muğla VGD

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu