DünyaManşet

Millilerin Konya Mesaisi Başlıyor

Erkek ve Kadın Milli Takımlarımız, Konya’nın ev sahipliğinde bu yıl beşincisi düzenlenecek İslami Dayanışma Oyunları’nda sahne alıyor.

Kadın Milli Takımımız, grup aşamasında Özbekistan ve İran ile; Erkek Milli Takımımız ise Pakistan, Katar ve İran ile mücadele edecek. Millilerimiz tüm karşılaşmalarını Karatay Kongre ve Spor Merkezi’nde oynayacak.

Millilerimizin maç programları şu şekilde:

8 Ağustos Pazartesi
Kadınlar | 19.00 Türkiye-Özbekistan (TRT Spor)

9 Ağustos Salı
Erkekler |19.00 Türkiye-Pakistan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

11 Ağustos Perşembe
Erkekler | 19.00 Türkiye-Katar (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

12 Ağustos Cuma
Kadınlar | 19.00 Türkiye-İran (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

13 Ağustos Cumartesi
Erkekler | 19.00 Türkiye-İran (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

*Tüm karşılaşmalar ücretsizdir.

İslami Dayanışma Oyunları’nda yarı final karşılaşmaları, 14 Ağustos’ta, üçüncülük ve final müsabakaları ise 15 Ağustos’ta oynanacak.

Turnuva Formatı
Grup aşaması tek devreli lig usulüne göre oynanır. Grup birincileri ve ikincileri yarı finallerde çapraz olarak eşleşirler (A1-B2 , A2-B1) Yarı finalde galip gelen takımlar finalde şampiyonluk, mağlup takımlar bronz madalya mücadelesi verirler.

Erkek ve Kadın Millilerimizin idari ve teknik kadro ile sporcu kadroları şu şekilde:

ERKEKLER

İDARİ VE TEKNİK KADRO
Hakan Özkan Başantrenör
Kerem Eryılmaz Yardımcı Antrenör
Murat Apaydın Kondisyoner
Fıratcan Balçık İstatistik Antrenörü
Baran Akay Fizyoterapist
Yusuf Karadaş Masör
Murat Mert Yücekök Medya Sorumlusu

 

ERKEK MİLLİ TAKIMI KADROSU
ADI SOYADI POZİSYONU
1 İzzet Alp Akkuş Pasör
2 Orçun Ergün Pasör
3 Kaan Gürbüz Pasör Çaprazı
4 Ediz Kaan Fırıncıoğlu Pasör Çaprazı
5 Mehmet Hacıoğlu Smaçör
6 Gökhan Gökgöz Smaçör
7 İzzet Ünver Smaçör
8 Cafer Kirkit Smaçör
9 Burakhan Tosun Orta Oyuncu
10 Yunus Emre Tayaz Orta Oyuncu
11 Ahmet Tümer Orta Oyuncu
12 Ahmet Samet Baltacı Orta Oyuncu
13 Burak Mert Libero
14 Beytullah Hatipoğlu Libero

KADINLAR

İDARİ VE TEKNİK KADRO
Alper Hamurcu Başantrenör
Canberk Tekmen Yardımcı Antrenör
Caner Atasever Yardımcı Antrenör
Emre Türkileri Alan Antrenörü
Gencer Yarkın Kondisyoner
Onur İşçi İstatistik Antrenörü
Hazal Akçay Fizyoterapist
Fevzi Kunter Masör
Murat Mert Yücekök Medya Sorumlusu

 

KADIN MİLLİ TAKIMI KADROSU
ADI SOYADI POZİSYONU
1 Aslıhan Kılıç Pasör
2 Buket Gülübay Pasör
3 Ceren Kapucu Pasör Çaprazı
4 Yasemin Özel Pasör Çaprazı
5 İlkin Aydın Smaçör
6 Yaprak Erkek Smaçör
7 Ezgi Akyaldız Smaçör
8 İdil Naz Başcan Smaçör
9 Ayçin Akyol Orta Oyuncu
10 Emine Arıcı Orta Oyuncu
11 Yasemin Yıldırım Orta Oyuncu
12 Zeynep Sude Demirel Orta Oyuncu
13 Buse Sonsırma Libero
14 Melis Yılmaz Libero

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu