Miraitowa ve Someity’yi Tanıyalım

0
27

Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunları, bir gecikmenin ardından tarihin en maliyetli ve adeta hayali olimpiyatları adı dört gün sonra başlıyor.

Her olimpiyatta olduğu gibi 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın da en önemli simgeleri maskotlar.

32. Yaz Olimpiyat Oyunları ve hemen ardından başlayacak olan Paralimpik Oyunların maskotları Miraitowa ve Someity tanıtmak istedik sizlere.

Miraitowa ve Someity’nin en önemli özelliği Tokyo’da, 16 bin 769 okul, 205 bin 755 sınıfın katılımıyla, okul çağındaki çocuklar tarafından belirlenmesi. Yapılan seçimde Miraitowa ve Someity toplamda 109 bin oy alarak birinciliği elde ettiler.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için belirlenen maskota Japonca “gelecek” ve “sonsuzluk” sözcüklerinin birleşiminden oluşan “Miraitowa ismi verilirken, Paralimpik Oyunları’nın maskotuna ise ülkede yaygın kiraz çiçeği çeşidi “Someiyoshino”nun uyarlaması olarak “Someity” adı verildi.

Çok yakın arkadaş olan iki süper kahraman olarak hayatıma katılan Miraitowa, süper güçleri ile dilediği yere ışınlamana bildiği gibi çok atletik ve yüksek bir adalet duygusuna sahip.

Someity ise sahip pelerin ile havalı, taktiksel hisleri kuvvetli  ve doğaüstü güçleri olan, onurlu bir duruşa sahip, doğayı ve yaşamı seven sıcak kalpli olarak nitelendiriliyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here