Kar Voleybolu

Nijerya İlk Kez Kar Voleybolunda

Arjantin, Bariloche’deki üçüncü ve son 2019 Kar Voleybolu Dünya Turu etabında Nijeryalı kadın takımı ilk kez yer almalarına rağmen kazanmayı dört gözle bekledi.

Isabela Eyetsonetan, Tochukwu Nnoruga, Francisca Ikhiede ve Amara Uchechukwu’dan oluşan ekip Nijerya’yı ilk defa bir Kar Voleybolu Dünya Turu etkinliğinde temsil etti.

Eyetsonetan, “Avrupa’da oynarken Kar Voleybol’unu öğrendik” diyor. “FIVB kanalları üzerinden bazı oyunlar izledik ve çok keyif aldık. Bu oyunun bir parçası olmak istediğimize karar verdiğimiz zamandı. ”

Bu dört oyuncu birbirlerini daha önce hem iç mekan hem de plaj voleybolu oynadıkları için tanıyorlar. Bu gerçeğe gülüştükten sonra, İkhiede şunları ekliyor: “There’s glamour in this sport. Onu ilk izlediğimiz andan itibaren çok, çok ilginç bulduk. ”

“Hep birlikte buraya gelmeye karar verdik” diye ekledi. “Toplu bir karardı; burada olmak istiyorduk. ”

Amaçları sorulduğunda, gözlerinde kıvılcımlar parlıyor. Eyetsonetan “Kazanmak için buradayız” diye vurguluyor. Takım arkadaşı Ikhiede de aynı fikirde: “Hiçbir oyuncu kaybetmek için bir yarışmaya gelmez. Kazanmak istiyoruz ! Bu turnuvayı kazanarak ülkemizi gururlandırmak ve kendimizle gurur duymak istiyoruz. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu