Plaj Voleybolu

Olimpiyat Yolunda Hollanda’ya Büyük Şok

Hollandalı Plaj Voleybolu oyuncuları Joy Stubbe ve Marleen van Iersel ortaklıklarının sona erdiğini açıkladılar, bu da yeniden planlanan Tokyo 2020 Olimpiyatları’na katılma hedefini birlikte takip etmeyecekleri anlamına geliyor.
Stubbe, tıbbi ekibiyle görüşerek, rekabetçi sporlara ara vermesi gerektiğine karar verdi. Olimpiyat Oyunlarının gelecek yıla ertelenmesi ve 2020’de koronavirüs krizi nedeniyle üst düzey turnuvaların olmaması, sonuçta Stubbe’nin bu kararı vermesi için belirleyici faktör oldu. İki kez Avrupa şampiyonu Van Iersel ise Tokyo’ya başka bir ortakla gidecek.

Joy Stubbe (23) ve Marleen van Iersel (32), Ekim 2017’den beri İspanyol teknik direktör Danny Rodriguez’in rehberliğinde oynuyorlar. Marleen van Iersel 2012 ve 2016 da iki kez olimpiyatlarda yer aldı ve 2012 ile 2014 te iki kez Avrupa şampiyonu oldu. Joy Stubbe ise 2015 ve 2016 da Nika Daalderop ile 2 kez U20 Avrupa şampiyonluğu yaşadı.

Stubbe ve Van Iersel şu anda Olimpiyat dünya sıralamasında 16. Sırada yer alıyorlar, bu da eleme döneminin sonunda Olimpiyat Oyunlarına katılım hakkı elde edebilecekleri bir pozisyon.
Stubbe, “Bu kararı havlu atmak için vermedim, ama sevgiyle tekrar geri döneceğim ve ter damlalarımı sileceğim” dedi Stubbe.

“Joy’un beklenmedik kararı benim için büyük bir darbe. Ekibimizle harcadığımız bunca zaman, eğlence ve enerjiden sonra bu macerayı Joy, koçumuz Danny ve personelimizle bitirmeyi çok isterdim ”dedi Van Iersel. Maalesef şu anda Joy’un kararına saygı duymaktan başka bir şey yapamıyorum. Tokyo Olimpiyatları’nda yer almak için yarışacak yeni bir ortak arıyorum. Vazgeçmek benim için bir seçenek değil. İçimdeki olimpiyat ateşi sönecek gibi değil ve kariyerime olumlu bir şekilde son vermek istiyorum. Joy’a gelecekte iyi şanslar diliyorum. ”
Hollanda Voleybol Federasyonu (Nevobo) Teknik Direktörü Joop Alberda, “Bu ikilinin birlikte devam etmediğine elbette üzülüyoruz” dedi. “Federasyonumuz Tokyo Olimpiyatlarına en fazla iki kadın takımıyla katılmak istiyordu ve Joy ve Marleen sıralama turlarına katılma yolunda ilerliyorlardı. Voleybol ve Plaj Voleybolundaki en iyi sporculara özen gösteriyoruz ve bu nedenle oyunculara bu zorlu süreçte mümkün olduğunca iyi rehberlik edeceğiz. Sevinç için bu, bu büyük kararı işlemek anlamına gelirken, Marleen’in Olimpiyat rüyasını canlı tutmasına ve doğru olduğundan emin olmak istiyoruz. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu