Para Volley

Oturarak Voleybol Avrupa Ligi (Erkekler) Gümüş Müsabakaları Karabük’te Oynanacak

.

Oturarak Voleybol Avrupa Ligi (Erkekler) – Gümüş kategorisi müsabakaları, 19-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Karabük’te oynanacak.

Avrupa Ligi (Euroleague) Bronz, Gümüş ve Altın kategorileri için yapılan kura çekiminin ardından, ülkemizden Karabük ASH Spor Kulübü’nün katılacağı ve ev sahipliği yapacağı D grubu maçlarının, 19 – 21 Nisan 2024 tarihleri arasında Karabük’te oynanmasına karar verildi. Turnuvada, grubunda ilk iki sırayı alan takımlar, bir üst kategoriye terfi ederek, bu yıl düzenlenecek Altın Lig turnuvasına katılmaya hak kazanacaklar.

Bu yıl ilk kez, Milletler Ligi turnuvalarıyla eşdeğer Altın, Gümüş ve Bronz olmak üzere üç Avrupa Ligi kategorisi tanıtıldı. Erkekler yarışmasında Bronz ve Gümüş seviyede üçer grup; kadınlar yarışmasında ise Gümüş seviyede 2 grup olacak ve kazanan bir sonraki kategoriye yükselecek.

Yarışma sistemi

3 grupta (A, B, C) bölünmüş 9 takımdan oluşur ve her havuz, Berger’in tablolarına göre çift devreli lig usulü maçlar oynar.

Her Bronz Avrupa Ligi turnuvası kazananı, Bronz Avrupa Ligi Şampiyonu unvanını kazanır ve PVE Gümüş Avrupa Ligine katılmaya hak kazanır.

Her Gümüş Avrupa Ligi turnuvası kazananı, Gümüş Avrupa Ligi Şampiyonu unvanını kazanır ve Erkekler Altın Avrupa Ligine katılmaya hak kazanır.

Altın Avrupa Ligi, Gümüş Avrupa Ligi turnuva kazananlarından ve ikincilerinden (1 ev sahibi ve en fazla 5 misafir takım) oluşacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu